16 штатів США судяться з Трампом через надзвичайний стан

|
Версия для печатиВерсия для печати

Коаліція з 16 штатів США на чолі з Каліфорнією судиться з адміністрацією президента Дональда Трампа через його рішення оголосити надзвичайний стан для залучення коштів на прикордонну стіну з Мексикою.

Позов подали до суду Північного округу Каліфорнії, передає ВВС.

Це сталося через декілька днів після того, як Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан, аби обійти Конгрес і забезпечити фінансування будівництва стіни — ключової обіцянки його кампанії.

Демократи пообіцяли оскаржити рішення "використовуючи всі наявні засоби правового захисту".

Генеральний прокурор Каліфорнії Хав'єр Бесерра заявив, що вони викликають до суду президента Трампа, "аби заблокувати його зловживання президентською владою".

"Ми подаємо в суд на президента Трампа, аби не допустити грабунку коштів платників податків, які Конгрес законно передбачив для жителів наших штатів. Для більшості з нас адміністрація президента — не місце для театральних жестів", - додав прокурор.

Стіна на кордоні з Мексикою - одна з ключових обіцянок Трампа під час передвиборчої кампанії
Позов, поданий у понеділок, вимагає попереднього судового наказу, який би заборонив Дональду Трампу реалізовувати положення надзвичайного стану на період розгляду позову у суді, повідомляє Washington Post.

Президент Трамп оголосив про намір ввести надзвичайний стан після того, як Конгрес відмовився фінансувати стіну.

Перший судовий позов проти такого рішення ще у п'ятницю подала ліберальна група адвокатів.

Вони заявили, що діяли від імені заповідника і трьох землевласників Техасу, яким повідомили, що стіну можуть побудувати на їхній території.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом назвав рішення президента "політичним театром" у той час, як прокурор штату Нью-Йорк демократка Летіція Джеймс пообіцяла "боротися, використовуючи кожний правовий інструмент, який є у нашому розпорядженні".

У позові до Каліфорнії приєдналися штати Колорадо, Коннектикут, Делавер, Гаваї, Іллінойс, Мен, Меріленд, Міннесота, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорк, Орегон, Вірджинія і Мічиган.

Штати стверджують, що наказ президента Трампа перенаправляти кошти на оплату будівництва стіни буде коштувати їм мільйони доларів, завдаючи шкоди їхній економіці.

Під час заяви з приводу оголошення надзвичайного стану президент сказав, що це дозволить йому направити майже вісім мільярдів доларів на стіну.

Це доволі незначна сума у порівнянні з 23 мільярдами доларів, у які оцінюють вартість будівництва прикордонної стіни протяжністю 3 200 кілометрів.

Пан Трамп визнав, що за перенаправлення коштів на нього, скоріш за все, подадуть до суду, і передбачив, що судовий позов у результаті розглядатиме Верховний суд.

"Ми збираємося протистояти кризі національної безпеки на нашому південному кордоні", - сказав він.

"Всі знають, що стіни працюють".

Президент також заявив, що потреби оголошувати надзвичайний стан не було, але він зробив це в надії швидше отримати кошти на стіну.

Експерти вважають, що ці коментарі можуть поставити під сумнів його юридичні аргументи в суді.

Національний закон про надзвичайний стан призначений для часів національної кризи. Пан Трамп стверджує, що на південному кордоні країни існує міграційна криза — твердження, яке спростовують експерти з міграції.

Найбільша кількість нелегальних мігрантів, які оселяються в США щороку, — це ті, хто залишаються в країні після закінчення терміну дії візи.

Оголошення надзвичайного стану дає президентові доступ до спеціальних повноважень, які фактично дозволять йому обійти звичайний політичний процес, і він зможе самостійно перенаправити кошти з військових потреб, чи служб з надзвичайних ситуацій на будівництво стіни.

Проголошення надзвичайного стану за попередніх президентів використовували в основному для вирішення зовнішньополітичних криз — у тому числі блокування пов'язаним із тероризмом суб'єктам доступу до грошей або заборони інвестування в країни, де відбуваються порушеннями прав людини.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]