24 моряка ВМСУ вже 100 днів перебувають в російському полоні, - Денисова

|
Версия для печатиВерсия для печати

24 українських моряка, які 25 листопада минулого року були захоплені в Чорному морі військовим РФ під час атаки на кораблі ВМСУ, вже 100 днів перебувають в російському полоні.

 Про це нагадала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні 100 днів, як українські моряки знаходяться в російському полоні. Україна, разом з усіма цивілізованими країнами світу, закликає РФ до дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема норм Женевської Конвенції 1949 року. Наші хлопці є військовополоненими і РФ їх ​​повинна звільнити! », - заявила Денисова.

Вона також оприлюднила відео в підтримку моряків ВМСУ, яке було знято родичами українських військовополонених.

 

Нагадаємо:

25 листопада 2018 року кораблі прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, які, після невдалої спроби пройти Керч-Єнікальським каналом в Маріуполь, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» в Сімферополі та Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму в СІЗО Москви Лефортово і «Матроська тиша».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 українським морякам до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.

24 січня ПАРЄ у своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених в Чорному морі українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Військова прокуратура Південного регіону України повідомила про підозру п'ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської протоки.
«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]