25 країн заблокували створення заповідника для китів в Атлантичному океані

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна комісія з промислу китів (IWC) під час зустрічі в Бразилії не підтримала пропозицію створити заповідник для китів у південній частині Атлантичного океану.

За створення заповідника проголосували 39 країн. Проти висловилися 25: серед них — Японія, Ісландія, Норвегія і Росія. Аби пропозицію затвердили, вона мала б набрати принаймні дві третини голосів, повідомляє ВВС.

Едсон Дюарте, міністр з питань охорони навколишнього середовища Бразилії, заявив, що «розчарований» результатами зустрічі. Саме його країна була ініціатором створення заповідника.

Це не перший раз, коли цю ініціативу не ухвалюють: у 2012 році Бразилія подала на розгляд комісії аналогічну пропозицію — тоді її так само не підтримали.

За словами Едсона Дюарте, попри невдачу він продовжить відстоювати свою позицію.

«Ми продовжимо проводити зустрічі в рамках комісії, аби заповідник нарешті був створений», — сказав він.

Наразі IWC визнає існування лише двох заповідників для китів: один з них розташований в Індійському океані, інший — у водах Південного океану, навколо Антарктики.

У 1986 році члени IWC погодилися ввести мораторій на полювання на китів, аби їх чисельність зросла.

Країни, які виступають за право на полювання, очікували, що заборона буде тимчасовою і діятиме лише поки не буде досягнутий консенсус щодо квот на вилов.

Натомість мораторій з того часу так і не відмінили і заборона фактично стала постійною. Захисників природи це тішить, у країн на кшталт Японії чи Норвегії — викликає невдоволення.

Попри заборону, Японія використовує виняток, який дозволяє їй вилов китів у наукових цілях: щорічно країна виловлює від 200 до 1 200 китів, у тому числі молодих і вагітних тварин.

Критики кажуть, що це просто прикриття, аби Японія могла ловити китів для їжі: м\’ясо китів, вбитих для наукових досліджень, як правило, потім продають.

Традиційні китобійні країни стверджують, що китобійний промисел є частиною їхньої культури, і повинен тривати, але раціонально.

Очікується, що цього тижня IWC розгляне питання питання про скасування заборони 1986 року.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]