39 нападів на журналістів та активістів зафіксували в Україні з початку року

|
Версия для печатиВерсия для печати

У період з 1 січня до 15 червня 2019 року було зафіксовано 39 нападів на представників громадянських організацій в Україні.

Про це на пресконференції щодо презентації попередніх результатів дослідження нападів на громадських активістів за перші шість місяців 2019 року, заявила одна з авторів дослідження Пауліна Мофре.

“Моніторинг журналістських джерел показав, що було скоєно 39 нападів в Україні з 1 січня 2019 року по 15 червня. Після проведення аналізу ми з'ясували, що більше 20 нападів відбулися з політичних причин”, - сказала Мофре.

За даними моніторингу, напади на журналістів з цієї кількості становлять майже 60 відсотків, а на активістів — більше 40 відсотків. Зокрема, у січні був 1 такий напад, у лютому — 9, березні — 6, квітні - 3, і у травні і першій половині червня — по 2 напади.

Згідно з даними моніторингу, найбільше нападів зафіксовано у Києві, Чернівцях і Одесі.

Ще один автор дослідження Ніколя Кюдерк зазначив, що упродовж 2018 року було повідомлено про більш ніж 50 випадків переслідувань представників громадянського суспільства в Україні.

Моніторинг проводився командою волонтерів та стажерів правозахисної організації “Центр громадянських свобод” Ніколя Кюдером, Пауліною Мофре та Аліаскаром Єримбєтовим.

Моніторили ЗМІ — національні і міжнародні, сайти неурядових організацій, відстежували сайти правоохоронних органів, аналізували акаунти активістів у соцмережах, аналізували інформацію на сайтах міжнародних організацій, тощо.

Також проводилося інтерв'ювання безпосередніх жертв нападів, їхніх адвокатів та родичів, автори розмовляли із свідками, аналізували фото і відео з місць події тощо.

Звіт дослідники планують опублікувати у серпні 2019 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]