40 відсотків росіян вважають, що без репресій Сталіна не можна було зберегти порядок в країні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Опитування громадської думки, який провів Всеросійський центр вивчення громадської думки ВЦВГД (ВЦИОМ - рос.мовою)), показав, що 43% росіян вважають, що без сталінських репресій не можна було зберегти порядок в країні. Одночасно 49% впевнені, що репресії нічим не можна виправдати.

Однак коли людей запитували про судові рішення у справах репресованих, то лише 16% заявили, що вважають їх справедливими, тоді як 68% дотримуються протилежної думки, повыдомляє РБК.

37% опитаних вважають, що жертвами репресій ставали незгодні з політикою влади. Версію про те, що за часів Сталіна в основному репресували зрадників і змовників, дотримуються 24%. Кожен десятий (10%) вважає, що репресіям за часів Сталіна частіше піддавалися представники окремих етнічних груп.

90% опитаних заявили, що вони знайомі з поняттям «сталінські репресії», при цьому 72% заявили, що необхідно якомога більше розповідати про жертви каральної машини, щоб це ніколи не повторилося, а 22% пропонують обговорювати тему по мінімуму, щоб «це не позначалося негативно на іміджі країни».

Проведене опитування було проведено в рамках співпраці ВЦИОМ, музею історії ГУЛАГу і Фонду пам'яті.

Як зазначив, коментуючи результати опитування, генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров, суспільству поки не вдається розставити всі крапки над i, а тому воно приречене повертатися до гострих політичних і моральних питань, які ставить історія сталінського правління.

Тим часом, соціологи зауважують, що результати соціологічних досліджень, ставлення до Сталіна в російському суспільстві змінювалося останні 17 років. Якщо на початку 2000-х в опитуваннях Левада-центру переважала негативна оцінка діяльності Сталіна, то в жовтні 2008 року кількість шанувальників Сталіна вперше перевищила кількість ненависників. За даними ж опитування, проведеного в лютому 2017 року, добре до Сталіна ставилися рекордні 46% опитаних.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]