42 топ-багатії світу володіють такими ж статками як 3,7 млрд найбідніших людей

|
Версия для печатиВерсия для печати

42 найбагатших людини на планеті контролюють активи тієї ж вартості, що і 3,7 млрд людей, які прийнято вважати найбіднішими на планеті. А в руках 1% населення Землі опинилося 82% її багатства.

Про це йдеться в в доповіді благодійної організації Oxfam, з посиланням на останні дані Credit Suisse, про майнову нерівність за підсумками 2017 року, підготовлену до економічного форуму, що розпочинається 23 січня в швейцарському Давосі. 

За даними Oxfam, на початку 2017 року активи найбіднішої половини людства були співмірними активам  61 топ-багатія.

За даними організації, в минулому році найбагатші люди світу продовжували збільшити свої активи, тоді як стан 3,7 млрд чоловік, що становлять найбіднішу частину людства, не змінився. З 2010 р багатство мільярдерів збільшувалася в середньому на 13% щорічно - в шість разів швидше, ніж зарплата рядових співробітників, яка росла в середньому на 2% в рік. Число мільярдерів c березня 2016 року по березень 2017 р росло безпрецедентними темпами - по одному кожні два дні, пише Oxfam.

Слід зазначити, що Oxfam займається вивченням проблем бідності і економічної нерівності. Організація заснована в Оксфорді, її структури працюють більш ніж в 90 країнах.

Зараз гендиректор однієї з п'яти найбільших компаній в сфері моди за чотири дні заробляє стільки ж, скільки швачка з Бангладеш за все життя, а для керівника компанії в США потрібно трохи більше одного дня, щоб отримати річний дохід звичайного робітника, вказують автори доповіді.

Статки акціонерів і керівників корпорацій ростуть в тому числі за рахунок погіршення прав працівників, оптимізації витрат на рядових співробітників і «надмірний вплив великого бізнесу на розробку державної політики», наголошується в доповіді.

«Бум мільярдерів - це не ознака процвітання, а симптом слабшання економічної системи», - упевнений виконавчий директор Oxfam International Вінні Бьяніма.

У самій скрутній ситуації, за даними Oxfam, знаходяться жінки, які заробляють в середньому менше чоловіків. Дев'ять з десяти мільярдерів - чоловіки, звертають увагу автори дослідження. На скорочення розриву в оплаті праці чоловіків і жінок на Землі при поточній динаміці потрібно 217 років, підрахували економісти.

Oxfam, традиційно випускає доповідь про нерівність перед міжнародним економічним форумом у Давосі, закликає уряди налаштувати економіку держав так, щоб благами були забезпечені всі верстви населення. Зокрема, пропонується збільшити фінансування громадських послуг, охорони здоров'я та освіти, а також підвищити податки і припинити можливості ухилення від їх сплати для багатих. За розрахунками Oxfam, збір в розмірі 1,5% з сукупного стану мільярдерів дозволив би відправити до школи кожну дитину на Землі.

Майже дві третини з 70 000 опитаних в десяти країнах вважають, що проблему розриву в доходах багатих і бідних необхідно вирішувати негайно, відзначають в Oxfam. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]