Активість б’ють на сполох щодо лазівок відбору суддів до Антикорупційного суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Transparency International Ukraine та Центр протидії корупції заявляють, що правила відбору до Вищого антикорупційного суду України залишають простір для корупції і закликають ВККС унеможливити це.

Як повідомляє DW.COM., Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) почала 12 листопада тестування кандидатів у судді. 181 претендент на посаду судді Вищого антикоруційного суду та 89 кандидатів до Апеляційної палати антикорупційного суду складають анонімний письмовий іспит, на який відведено 150 хвилин. Наступний етап - вирішення практичного завдання,яке за інформацією видання "Українські новини",має відбутися 14 листопада.

Утім, громадські організації, які мають на меті боротьбу з корупцією в Україні, заявляють про наявність лазівок у правилах відбору суддів до Вищого антикорупційного суду України. Transparency International Ukraine, Центр протидії корупції, фундація Dejure та "Автомайдан" закликають негайно ухвалити правила, які забезпечать прозорість конкурсу до антикорупційного суду, повідомляється в заяві, повторно опублікованій на сторінці Facebook "ТІ Україна" 12 листопада.

Автори заяви переконують, що на даний час відбір відбувається за процедурою, яка раніше дозволила суддям з негативним висновком Громадської ради доброчесності потрапити до Верховного суду. Наразі також бракує визначеності в майбутній роботі Громадської ради міжнародних експертівпри при створенні Вищого антикорупційного суду. На думку антикорупціонерів, ВККС не дотрималась термінів при призначенні членів цієї ради, затягнувши його на півтора місяці, і таким чином позбавила експертів часу для вивчення майбутніх кандидатів на посади суддів у Вищий антикорупційний суд.

Щоб усунути ризики, антикорупційні організації закликають ВККС створити належні умови для міжнародних експертів і надати їм доступ до досьє кандидатів та виконаних ними практичних завдань, а також до державних реєстрів. Також антикорупціонери просять ВККС змінити методологію оцінки кандидатів під час конкурсу і відмовитись від правил оцінювання, які дозволяють виставляти бали суб'єктивно. Головна вимога - зробити перебіг конкурсу прозорим та оприлюднювати оцінки кандидатам з обгрунтуванням оцінки за професійність, доброчесність та професійну етику.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]