Активісти представили список злитих справ НАЗК та вимагають перезапуск органу

|
Версия для печатиВерсия для печати

В середу 15 травня громадські організації “Центр протидії корупції” та “Декларації під контролем” представили “чорний список” Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — підбірку кейсів, у яких НАЗК допомогло корупціонерам уникнути відповідальності.

На думку активістів, усі ці факти свідчать про провалену роботу агентства і необхідність його перезапуску, зазначають в ЦПК.

Разом з НАБУ та САП  агентство мало б сприяти притягненню винних до відповідальності. Проте НАЗК не виправдало очікувань, проваливши усі 5 ключових напрямків свої роботи.

“Антикорупційної стратегії немає, перевірку на конфлікт інтересів застосовують за принципом “друзям – все, ворогам – закон”, якісний державний контроль за фінансуванням політпартій не забезпечено, результатів роботи у сфері захисту викривачів немає, і головне — е-декларування було саботоване. Все це підтверджується конкретними фактами, які свідчать, що керівництво НАЗК замість роботи виконує політичні замовлення”, — стверджує голова ГО “Декларації під контролем” Олександра Дрік.

Серед переліку фактів, зокрема, є приклад як агентство допомогло екс-нардепу Миколі Мартиненку врятувати від незручного прокурора у його кримінальній справі, або ж як НАЗК повірило, що 88 річна бабуся прокурора Дмитра Суса розсікає на Аudi Q7.

Загалом активісти виділили чотири розділи, у яких зібрали список справ:

  • таємні агенти (https://bit.ly/2HtSucF) — приклади того, як НАЗК дозволило не подавати декларації понад 30 тисячам СБУшникам та військовим прокурорам;
  • політичні замовлення (https://bit.ly/2HssT3v) — справи, у яких дії НАЗК мають політичний характер та використання антикорупційного органу для своїх інтересів;
  • могильник НАЗК (https://bit.ly/2HpGb0J) — до цього розділу ми додали справи, що показують, як НАЗК закриває очі на грубі порушення;
  • роз’яснення для допомоги корупціонерам (https://bit.ly/2VljBve) — такі роз’яснення дозволяють чиновникам знаходити різні шпаринки, щоб не декларувати всі свої статки.

“Очевидно, що НАЗК має бути перезавантажене через звільнення керівництва. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску НАЗК. Крім того, на новому конкурсі потрібно залучати міжнародних експертів, голоси яких будуть обов’язковою умовою прийняття рішення на користь кандидата. Це зможе забезпечити необхідну прозорість та якість відбіркового процесу”, — коментує член правління ЦПК Олена Щербан.

Національне агентство з питань запобігання корупції запрацювало 2016 року. НАЗК створювали як орган моніторингу діяльності чиновників і пов’язаних з ними корупційних ризиків для виявлення фактів корупції, конфлікту інтересів, невідповідності між доходами і способом життя тощо.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com