Активісти закликали Порошенка не призначати «проросійську» Сімоненко суддею ВСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві активісти та експерти Реанімаційного пакету реформ провели біля Адміністрації президента протест «Суддя Сімоненко: до Верховного Суду from russia with love» із закликом не затверджувати кандидатуру Валентини Сімоненко на посаду судді у Верховному Суді України.

Як повідомляє Радіо Свобода, за інформацією активістів, Валентина Сімоненко отримала негативний висновок Громадської ради доброчесності та співпрацює з окупаційною владою в Криму.

Крім того, активісти стверджують, що Сімоненко у 2015 році зверталася із заявою про постановку на облік в податкових органах окупаційної влади Росії в Криму.

Директор Фундації DeJuRe, член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков стверджує, що суддя не задекларувала свої статки, її чоловік має бізнес у Криму, а сестра працює в державних органах Криму.

«Незважаючи на все це, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища Рада правосуддя рекомендують її на посаду», – каже Жернаков.

«Президент може утриматися від призначення, або повернути цей процес назад. Проблеми не буде, якщо її призначення не відбудеться. Верховний суд не розсиплеться. Але цей випадок кричущий», – додав він.

Активісти передали президенту звернення про неможливість Сімоненко обіймати посаду судді Верховного Суду та працювати в органах державної влади.

Сімоненко наразі цих заяв активістів не коментувала. Раніше Сімоненко пояснювала, що у зв’язку з хворобою своєї матері вона відвідувала анексований Росією Крим.

У грудні 2017 року Вища рада правосуддя рекомендувала кандидатуру Валентини Сімоненко на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Відповідно до процедури, президент призначає до Верховного суду рекомендованих ВРП кандидатів на посади суддів.

Конкурс у новий Верховний суд почався 7 листопада 2016 року, а у липні 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного суду. Кілька суддів, які фігурували у журналістських розслідуваннях програми «Схеми», потрапили до рейтингу кандидатів на посади у новому Верховному суді. Серед переможців була Валентина Сімоненко. Вона була противницею електронного декларування. Також під час складання практичного завдання у рамках конкурсу Валентина Сімоненко отримала у вигляді практичного завдання справу, дуже подібну до тієї, яку розглядала раніше.

15 грудня 2017 року розпочав роботу новий Верховний суд України. На момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]