АМКУ: Герег не покарали за роботу всупереч локдауну, тому що поліція складала протоколи з помилками

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Антимонопольний комітет України не ухвалив жодного рішення про штрафування мережі «Епіцентр» за порушення добросовісної конкуренції — а саме роботу під час запровадженого через COVID-19 карантину. Причиною стала відсутність вироків суду, які б це підтверджували.

Про це повідомила пресслужба АМКУ, зазначає Громадське.

9 серпня експертка «Ліги антитрасту» Юлія Коробкова заявила, що Антимонопольний комітет України за результатами перевірки діяльності мережі гіпермаркетів «Епіцентр» «не виявив ознак порушення» постанови уряду про роботу закладів під час локдауну 2020 року.

Йдеться про постанову від 12 березня, яка дозволяла роботу лише тих закладів, що продавали їжу, ліки, засоби гігієни, пальне тощо за умови дотримання соціальної дистанції та наявності масок або респіраторів у споживачів.

Але тоді деякі мережі — зокрема «Епіцентр» і «Нова лінія» — продовжили роботу всупереч цим правилам, продаючи й побутові товари. Тодішній глава МВС Арсен Аваков у травні 2020 року заявляв, що на «Епіцентр» склали 29 протоколів.

У травні 2020 року АМКУ заявляв, що перевірить, чи не є діяльність цих великих мереж порушенням правил добросовісної конкуренції, якщо порівняти з меншими підприємцями, які були змушені призупинити діяльність або взагалі закритися.

Тепер Комітет пояснює, що може ухвалити таке рішення лише в разі підтвердження від суду — саме там розглядаються адмінпротоколи про порушення карантину. Але станом на 31 травня 2021 року жодного судового рішення стосовно «Епіцентру» чи «Нової лінії» в реєстрі немає.

За даними АМКУ, причиною цього стали помилки в протоколах, які складали поліцейські, а також «малозначність вчиненого правопорушення, що карається виключно усним зауваженням». Комітет наголошує, що не ухвалював рішення щодо порушення правил конкуренції «Епіцентром» чи «Новою лінією».

Це не єдиний випадок порушення «Епіцентром» постанови уряду щодо карантину. У листопаді 2020 року, коли в Україні запровадили так званий карантин вихідного дня, мереж оголосила «72-годинну п'ятницю». Цю (як з'ясувалося, жартівливу) фразу різко розкритикувало МОЗ і МВС.

За 2020 рік суди стягнули майже 52 мільйони гривень штрафів за порушення карантину, а ще майже три мільйони були сплачені добровільно, заявляла Державна судова адміністрація. Станом на березень 2021 року в судах перебували понад 89 тисяч справ за адмінпротоколами про порушення карантину.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]