АМКУ вчергове підіграла Ахметову, не оштафувавши його за явне порушення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антимонопольний комітет наклав загалом 113 млн гривень штрафу за бездозвільні концентрації, проведені групою DCH Ярославського (контроль над «Євраз ДМЗ») та групою ТАС (контроль над ПАТ «Дніпрометиз»).

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, пишуть Наші гроші.

Про придбання групою DCH бізнесмена Олександра Ярославського «Дніпровського металургійного заводу» стало відомо весною 2018 року. ЗМІ повідомили  про продаж компанією «Evraz Fegilton Ltd.» власної долі у «Drampisco Ltd.» компанії «Senalior Investments». Остання входить у згадувану групу DCH. Озвучена вартість придбання – $106 млн.

За даними «Наших грошей», через деякий час після закриття угоди, покупець сам повідомив в АМКУ про концентрацію, що вже відбулась, і попросив на неї дозвіл.

Комітет проголосував «за» надання відповідного дозволу, заодно наклавши на заявника штраф у розмірі 58 млн грн.

Щодо концентрації групи ТАС Сергія Тігіпка через набуття компанією «Devisal Limited» (м. Нікосія, Кіпр) контролю над заводом «Дніпрометиз» у підсанкційної «Сєвєрсталі», то державні уповноважені проголосували проти надання відповідного дозволу.

«Визнано, що зазначена транзакція була здійснена з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та санкційного законодавства», – пояснив Терентьєв.

Окрім того, Комітет розглянув справу про порушення конкурентного законодавства компанією «Блоссом Інвестментс оу» (м. Таллінн, Естонія) у вигляді бездозвільної концентрації шляхом опосередкованого набуття контрольного пакету акцій «Дніпрометизу». За результатами розгляду вирішено накласти на групу ТАС 55 млн грн штрафу.

Зауважимо, що тижнем раніше АМКУ розглянув справу про надання компанії «Metinvest B.V.» Ріната Ахметова дозвіл на придбання акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» («ДКЗ») в тієї самої групи “Євраз” російського олігарха Романа Абрамовича. Попри те, що фактично зміна структура власності заводу стартувала ще наприкінці 2013 року, регулятор не став відкривати справу про бездозвільну концентрацію, яка загрожувала «Метінвесту» штрафом у 600 мільйонів доларів. Натомість, п’ятеро державних уповноважених проголосували «за» надання дозволу – Андрій Вовк, Марія Ніжнік, Марія Процищен, Ніна Сидоренко та голова АМКУ Юрій Терентьєв. Проти проголосували двоє уповноважених з присутніх на засіданні – Анна Артеменко та Агія Загребельська.

Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, АМКУ також надав дозвіл компанії ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» Ахметова на придбання у групи «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com