АМКУ за тиждень до виборів намагається дозволити Ахметову купівлю коксохімзаводу у росіян

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антимонопольний комітет 11 квітня розпочав розгляд справи про надання дозволу компанії «Private Limited Liability Company Metinvest B.V.» (Нідерланди) на придбання акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.).

Група компаній «Метінвест», що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, подала заявку в АМКУ про дозвіл на придбання одного з провідних коксохімічних підприємств ще у вересні 2015 року. Власну зацікавленість у активах цього заводу у «Метінвесті» пояснювали «проблемами із забезпеченням коксом у зв’язку з подіями на сході України», пишуть Наші гроші.

На той час завод носив назву ПАТ «ЄВРАЗ Дніпродзержинський коксохімічний завод» і був підконтрольний російській гірничо-металургійній групі «Євраз» Романа Абрамовича через кіпрську фірму «Lanebrook limited». У 2018 році Абрамович розділив долі з партнерами у «Євразі» разом з появою інформації про плани Великобританії обмежити права близьких до Володимира Путіна бізнесменів – Романа Абрамовича, Олега Дерипаски, Алішера Усманова, братів Аркадія і Бориса Ротенбергів, Ігоря Сечіна.

 

Наприкінці 2013 році у СМІДА акціонерами «ЄВРАЗ Дніпродзержинський коксохімічний завод» були вказані вже чотири фірми з частками по 23,64% – кіпрські «Мастінто Трейдінг Лтд», «Місандайко Холдінгз Лтд» та «Салюрекс Лімітед», а також компанія з Віргінських островів «Алтана Лімітед».

 

За даними джерел «Комерсанта», кіпрські фірми «Salurex Limited», «Misandaiko Holdings Ltd», «Mastinto Trading Ltd» представляли інтереси акціонерів «Evraz», а «Altana Limited» – українську інвесткомпанію «Altana Capital».

Відомо, що на «Алтана Лімітед» та «Місандайко Холдінгз Лтд» разом із компаніями «Metinvest B.V.» та «Treimur Investments» влітку 2018 року були записані акції «Донецьксталі». Основними акціонерами «Metinvest B.V.» є «СКМ» (71,24%) Ріната Ахметова і «Смарт-Холдинг» (23,76%) Вадима Новінського.

У листопаді 2014 року «Метінвест» подав заявку на дозвіл про концентрацію у Комітет із захисту конкуренції Сербії, яка була задоволена у грудні того ж року.

У сербському рішенні від 8 грудня 2014 року було вказано, що

«Метінвест Б.В. має намір придбати 94,5536% капіталу цільової компанії від групи продавця та поточного власника об’єкта придбання, які зазначені як іноземні компанії: […] 1, […], […] та [. ..].»

Назви чотирьох іноземних компаній з боку продавця там приховані. Також у сербському рішенні відсутні вказівки на належність продавця взагалі, і до Романа Абрамовича зокрема. В українській СМІДА досі вказані акціонерами ті три кіпрські і один віргінський офшор, що там фігурують з кінця 2013 року.

За даними російського «Комерсанту», «Євраз» передав Дніпродзержинський коксохім під управління «Метінвесту» ще у 2015 році, «однак швидкого завершення операції по зміні власника на ринку не чекають у світлі непростого фінансового положення “Метінвесту”».

У свою чергу Антимонопольний комітет України з 2015 року кілька разів повідомляв про продовження дослідження обставин концентрації, не надаючи дозволу на придбання.

Весною 2018 року з’являлась інформація, поширена від імені генерального директора «Метінвесту» Юрія Риженкова, щодо отриманої від АМКУ відмови у наданні дозволу на концентрацію. Однак, у Комітеті відзначали, що не приймали жодного рішення у справі, позаяк продовжують вивчати вплив концентрації на ринок коксу та коксохімічної продукції. Тоді голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомляв, що Metinvest може взяти на себе односторонні зобов’язання, що нівелюють ризики монополізації.

«Якщо ці зобов’язання будуть ефективними, угода може бути дозволена», – повідомляв Терентьєв журналістам 24 квітня 2018 року.

Після того питання концентрації коксохіму у публічній площині не звучало і з’явилось у порядку денному засідання АМКУ від 11 квітня.

Паралельно з процесом отримання дозволу на придбання заводу Абрамовича в АМКУ, відбувались зміни всередині владної вертикалі заводу. У 2017 році відбулась зміна назви підприємства, а також змінили наглядову раду.

У квітні 2018 року було звільнено Павла Рафальського з посади гендиректора підприємства, а призначено – Євгена Дідуся, відомого як екс-директор ТОВ «НВО “Інкор і Ко”» з групи «Метінвест».

За даними видання «Новое время», з 2014 року Ахметов скупив активів на 22 млрд грн. Це, зокрема, нові обленерго, шахти, сонячні електростанції, металургійні заводи, хімічне виробництво.

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]