Антикорупційний комітет назвав своїх кандидатів в аудитори НАБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антикорупційний комітет Верховної Ради України вирішив запропонувати парламентові обрати аудитора НАБУ з чотирьох кандидатів.

На засіданні комітету 12 липня заслухали вісьмох претендентів, після цього члени комітету провели рейтингове голосування за кандидатури, повідомляє Радіо Свобода.

Найбільше голосів набрала Олександра Яновська (13), по 9 голосів набрали Карлос Кастресана, Марта Борщ і Сергій Гончаренко. Голова комітету Єгор Соболєв запропонував учасникам засідання підтримати внесення цих чотирьох кандидатур на розгляд Верховної Ради. Цю пропозицію підтримали. Як очікують, кандидатури завтра можуть бути винесені на голосування в сесійній залі.

Олександра Яновська – національний експерт Ради Європи, надавала експертну підтримку міжнародним проектам ОБСЄ, USAID, «Справедливе правосуддя». Її кандидатуру підтримали 13 членів антикорупційного комітету.

Марта Борщ є адвокатом та членом американського Коледжу судових юристів. Колишній федеральний прокурор США, в Україні відома тим, що домоглася ув’язнення у США українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

Карлос Кастресана – іспанський прокурор, голова Департаменту кримінального права юридичної фірми Естудіо Журідіко Еясо-ЕТЛ. У 2007 році секретар ООН призначив Кастресана комісаром з питань боротьби з уникнення покарань у Гватемалі, де він посадив за ґрати 150 чиновників, включно з екс-президентом країни.

Сергій Гончаренко – голова адвокатського об’єднання «Українська адвокатська корпорація», завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України. Залучався як тимчасовий суддя до Європейського суду з прав людини.

У 2017 році Національне антикорупційне бюро України проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи. Негативний висновок цього аудиту – одна з небагатьох підстав для відставки директора бюро. До комісії, яка має здійснювати аудит НАБУ, по одному представнику делегують Верховна Рада, уряд та президент України. Поки що лише Кабмін обрав аудитора НАБУ за своєю квотою – професора кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Михайла Буроменського.

Верховна Рада двічі не змогла обрати свого представника в групі з аудиту антикорупційного бюро – голосів бракувало і для американського юриста Роберта Сторча, якого комітет пропонував ще з грудня 2016 року, і для Найджела Брауна – англійського слідчого, якого несподівано висунули фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт». Останній знову подав свою кандидатуру, але на засіданні комітету 12 липня вона набрала лише 5 голосів.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]