Атестацію до Офісу Генпрокурора не пройшла більша частина експрокурорів ГПУ - Чумак

|
Версия для печатиВерсия для печати

Із 1339 прокурорів колишньої Генпрокуратури успішно пройшли атестацію і залишилися працювати у новоствореному Офісі генерального прокурора лише 629 осіб.

Про це повідомив заступник генпрокурора, керівник САП у військовій сфері і оборонно-промисловому комплексі Віктор Чумак  в інтерв’ю "Радіо Свобода"

За словами Чумака, одним із елементів атестації були анонімні комп’ютерні тести: "Ніхто не сказав, що вони були незаконні. Ніхто не сказав, що вони були несправедливі. Ніхто не сказав, що хтось міг якось підглянути або щось там зробити так, що хтось когось підтягнув".

"Ніхто ніколи за 28 років у країні такого (атестації - ред.) не робив. Причому ніхто ж не каже, що ця атестація була необ’єктивною. Так, будуть позови до суду, будуть, напевне, різні судові рішення". 

Деталі: Чумак додав, що іще одним елементом атестації були співбесіди, які проводили 6 кадрових комісій.

До складу комісій, за словами Чумака, входили заступники генпрокурора, представники громадськості, та представники, "делеговані міжнародними організаціями".

Дослівно: "Це (делеговані міжнародними організаціями представники - ред.) були особи, делеговані країнами-донорами, які допомагають у реформі прокуратури, а саме  - країнами Європи, а також США", уточнив заступник генпрокурора. 

Нагадаємо, що у вересні Верховна Рада ухвалила законопроект №1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури", який передбачав ліквідацію військової прокуратури, зменшення штату прокуратури, призупинення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021. До генпрокурора повернули вимогу мати вищу юридичну освіту. Всі прокурори, які мали бажання залишитися у системі прокуратури, мали пройти атестацію.

Новий Офіс генерального прокурора почав роботу 2 січня 2020 року.

У жовтні, за повідомленням ГПУ, у кадрові служби органів прокуратури надійшли заяви на проходження атестації від 94,6% прокурорів, в Офісі генерального прокурора виявили бажання працювати 80% прокурорів тодішнього складу ГПУ.

Наприкінці жовтня, за даними члена кадрової комісії Олександра Леменова, майже 30% претендентів на роботу в ОГП не склали іспит на знання законодавства.

Разом з тим Генеральна прокуратура не допустила до атестації прокурорів управління спецрозслідування Олексія Донського і Сергія Горбатюка, які займалися розслідуваннями справ Майдану.  У січні 2020 р. стало відомо, що три прокурори у справах Майдану, які вели справи "беркутівців", які взяли участь в обміні утримуваними особами з РФ, успішно пройшли співбесіди в ОГП і залишаються на займаних посадах.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com