Білоруські силовики зброєю примушують мігрантів проривати кордони ЄС - МЗС Литви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Білоруські силовики під загрозою зброї змушують мігрантів проривати кордони Європейського Союзу.

Про це в ефірі "Еха Москви" сказав заступник міністра МЗС Литви Мантас Адоменас.

"Можу вам сказати, що курди не налаштовані жодним чином вороже та агресивно. Так, вони використовують сокири, щоб рубати дерева. Але жодної зброї та спроб застосувати зброю з боку литовських чи польських прикордонників немає. Це люди, які намагаються шукати роботу та життя й у Євросоюзі. Єдині агресивні в цьому випадку — це білоруські прикордонники та спецслужби, які саме загрожують курдам, які вже намагаються йти назад, усвідомивши, що вони не можуть пройти до Євросоюзу, — тоді їм загрожують зброєю і змушують знову і знову намагатися перетнути європейський кордон", - сказав Адоменас.

За його словами, такі мігранти де-факто стають заручниками білоруського режиму в нейтральній смузі між країнами Євросоюзу та Білоруссю.

"У нас є задокументовані матеріали, де курди намагаються повернутися, вони показують свій паспорт і кажуть: «У мене білоруська віза». І представники АСАМ [спецпідрозділ прикордонної служби Білорусі] їм не дозволяють йти назад. Тобто не можу сказати, що це у ста відсотків випадків, але, звичайно, такі випадки є досить численними, що їх силою тримають при кордоні з Євросоюзом, польсько-литовським кордоном і не дозволяють повернутися в глиб території Білорусі, до міст, де вони можуть відлетіти", - сказав дипломат.

Він додав, що Польща і Литва не можуть пропускати цих мігрантів, тому що тоді "відкриється канал", який буде заохочувати інших економічних мігрантів летіти в Білорусь і намагатися проникнути на територію Євросоюзу.

"Вони приїжджають з регіону в Іраку, який і найстабільніший, і економічно процвітаючий. І вони самі визнають, що вони просто шукають кращого життя в Євросоюзі, Німеччині чи інших західноєвропейських країнах. Тобто вони не є біженцями із військової зони. Вони економічні мігранти. І жодного обов'язку попускати їх через кордон немає", - сказав Адоменас.

За його словами, європейці готові забезпечити цих людей їжею, теплим одягом, палатками, але вимагають, щоб вони повернулися назад до своїх країн.

Нагадаємо, що з червня 2021 року білоруський режим почав цілеспрямовано організовувати транзит мігрантів до країн Євросоюзу. Спочатку жертвою обрали Литву, потім - Латвію та Польщі.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]