Більше 10 мільйонів жителів Північної Кореї голодують

|
Версия для печатиВерсия для печати

Більше 10 мільйонів жителів Північної Кореї (приблизно 40% населення країни) знаходяться в ситуації, яку в ООН характеризують як "відсутність продовольчої безпеки".

В якості причини масового голоду функціонери міжнародної організації називають природні катаклізми і неврожай, передає newsru.com.

У КНДР зібраний найнижчий урожай за останні 10 років, що стало наслідком засухи і повені, заявив в п'ятницю на брифінгу в Женеві офіційний представник Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Ерве Верхузел.

Він послався на підсумки спільної оціночної місії ВПП і Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО), яка працювала в КНДР з 29 березня по 12 квітня. "Було зроблено висновок, що через найгіршого за 10 років врожаю, який став наслідком засухи, 10,1 млн осіб страждають від суворої відсутності продовольчої безпеки. Це означає, що у них немає достатньої кількості продовольства до наступного врожаю", - сказав представник ООН.

За оцінками місії ВПП і ФАО, в КНДР вироблено 4,9 млн метричних тонн сільськогосподарської продукції, що є найнижчим результатом після сезону 2008 - 2009 років. Як підкреслив Верхузел, "без гуманітарної допомоги мільйонам людей може загрожувати голод".

Він нагадав, що збільшення допомоги "вимагає стійкого фінансування з боку донорів, щоб врятувати життя". "Брак фондів ставить положення сімей під загрозу і становить небезпеку для цілого покоління дітей", - попередив представник ООН.

Додамо, продовольче становище в КНДР стривожило фахівців ООН ще на початку березня. Тоді повідомлялося, що від нестачі продовольства і води вже страждає 10,9 млн жителів КНДР. При цьому сумарна чисельність жителів Північної Кореї на минулий рік становила близько 25,5 млн чоловік.

За даними німецької гуманітарної організації Deutsche Welthungerhilfe, в зв'язку з надзвичайною ситуацією влада КНДР скорочує добовий продовольчий пайок для громадян з 576 до 300 грамів. Пайок складається із зернових, кукурудзи та картоплі. Для порівняння, в найбільш важкий період блокади Ленінграда добовий пайок робочого становив 250 грамів хліба, а утриманця і дитини - 125 грамів хліба.

я пережила в 1995-1999 роках. Масовий голод цього періоду офіційна пропаганда замаскувала евфемізмом "Важкий похід". Голод супроводжувався випадками канібалізму, мародерства і епідеміями, пише Koreya24. За деякими даними, жертвами гуманітарної катастрофи стали до 3 млн осіб (2 мільйони за оцінками ООН), однак влада КНДР визнала загибель не менше 10 тисяч осіб.

За оцінками фахівців, неврожаї є лише одним з кількох чинників, які призводять до нестачі продовольства. Причому інші причини прямо або побічно випливають з політики Пхеньяна. Серед них названі планова система економіки, низька врожайність сільського господарства, міжнародні санкції і різні обмеження, введені у відповідь на мілітаризацію КНДР і розробки в області ядерної зброї.

У світі в 2018 році голодували 113 млн осіб

Близько 113 мільйонів чоловік в 53 країнах світу в 2018 році відчували гостру нестачу продовольства, йдеться в опублікованій місяць тому доповіді Євросоюзу, Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО) і ВПП ООН. А в 2017 році по всьому світу гострий голод відчували 124 мільйони чоловік.

Майже дві третини із загальної кількості людей, що зазнають гострий голод, проживають в 8 країнах: Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Нігерії, Судані, Південному Судані, Сирії та Ємені. У 17 країнах рівень людей, які відчувають гострий голод, залишився на колишньому рівні або збільшився.

Кліматичні і стихійні лиха позбавили достатньої кількості їжі ще 28 мільйонів чоловік. 13 країн, включаючи Північну Корею і Венесуелу, не розглядалися.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]