Банкіра Лагуна відпустили під особисте зобов’язання у справі про ухилення від податків

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва відмовився застосувати до колишнього власника «Дельта Банку» запобіжний захід у вигляді застави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 8 вересня.

Прокурор просив для Лагуна заставу у 33,8 млн грн.

Але суд не переконався, що більш м’який запобіжний захід буде неефективним. Суддя Матійчук взяла до уваги, що Лагун раніше не судимий, демонстрував належну процесуальну поведінку підозрюваного, має стійкі соціальні зв’язки в Україні, зокрема, родину, бізнес, має позитивну ділову репутацію та професійне визнання, постійне місце проживання в Україні.

За версією Головного слідчого управління Національної поліції, Лагун у січні-травні 2016 умисно ухилився від сплати податку та військового збору, що призвело до ненадходження до бюджету 33 млн грн.

У лютому 2015 на рахунок Лагуна в «Дельта Банку» надійшло 153, 5 млн грн від кіпрської компанії «Калума Холдінгз Лімітед» з призначенням платежу «оплата за купiвлю простих iменних акцiй».

Одержані кошти були використані Лагуном на власні потреби та до «Калума Холдінгз Лімітед» не повертались.

Слідчий також вказав, що Лагуном за 2015 рік завідомо недостовірно задекларовано дохід від продажу інвестиційного активу в сумі 153, 5 млн грн і витрати на придбання інвестиційного активу за такою ж ціною, що давало фінансовий результат в сумі 0 гривень і виключало обов’язок сплатити з цієї суми податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Фактичний перехід права власності на прості іменні акції «Дельта Банку» в кількості 30 704 одиниць на загальну суму 153, 5 млн грн до «Калума Холдінгз Лімітед» не відбувався; передача акцій не проводилась; операція купівлі-продажу акцій через професійного торговця цінними паперами не здійснювалась.

У справі є висновок по матеріалах внутрішнього розслідування щодо відсутності документів на зберіганні у Банку від 12.05.2020, затвердженому Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк», а також висновок комісійної судово-економічної експертизи від 22.07.2020, яким підтверджено збиток держави від недоотримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Підозру Лагуну повідомлено 26 серпня 2020 року. Його адвокати у судовому засіданні стверджували про необґрунтованість підозри та відсутність ризиків.

У судовому засіданні з’ясована позиція захисту, що фактична передача акцій компанії «Калума Холдінгз Лімітед» не відбулась і Лагун не повернув отримані в якості передплати 153, 5 млн грн у зв’язку з банкрутством АТ «Дельта Банк», де вказані кошти знаходились. Акції не були передані також тому, що покупець не отримав дозвіл АМКУ та НБУ, а пізніше в «Дельта Банк» була введена тимчасова адміністрація та оборот акцій банку зупинено.

Відповідно до положень п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, заборгованість включається до оподаткуваного доходу лише після настання строку повернення коштів. Строк повернення коштів, отриманих за договором – до 25.02.2025 року, тобто ще не настав.

Суддя на даному етапі не може оцінювати докази  з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною. Але суд дійшов висновку про наявність на даний час обґрунтованої підозри про причетність Лагуна до вчинення кримінального правопорушення.

В той же час, на думку суду, прокурором не було доведено, що існують ризики, які б слугували підставою для застосування підозрюваному запобіжного заходу у вигляді застави.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com