Банкіра Лагуна відпустили під особисте зобов’язання у справі про ухилення від податків

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва відмовився застосувати до колишнього власника «Дельта Банку» запобіжний захід у вигляді застави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 8 вересня.

Прокурор просив для Лагуна заставу у 33,8 млн грн.

Але суд не переконався, що більш м’який запобіжний захід буде неефективним. Суддя Матійчук взяла до уваги, що Лагун раніше не судимий, демонстрував належну процесуальну поведінку підозрюваного, має стійкі соціальні зв’язки в Україні, зокрема, родину, бізнес, має позитивну ділову репутацію та професійне визнання, постійне місце проживання в Україні.

За версією Головного слідчого управління Національної поліції, Лагун у січні-травні 2016 умисно ухилився від сплати податку та військового збору, що призвело до ненадходження до бюджету 33 млн грн.

У лютому 2015 на рахунок Лагуна в «Дельта Банку» надійшло 153, 5 млн грн від кіпрської компанії «Калума Холдінгз Лімітед» з призначенням платежу «оплата за купiвлю простих iменних акцiй».

Одержані кошти були використані Лагуном на власні потреби та до «Калума Холдінгз Лімітед» не повертались.

Слідчий також вказав, що Лагуном за 2015 рік завідомо недостовірно задекларовано дохід від продажу інвестиційного активу в сумі 153, 5 млн грн і витрати на придбання інвестиційного активу за такою ж ціною, що давало фінансовий результат в сумі 0 гривень і виключало обов’язок сплатити з цієї суми податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Фактичний перехід права власності на прості іменні акції «Дельта Банку» в кількості 30 704 одиниць на загальну суму 153, 5 млн грн до «Калума Холдінгз Лімітед» не відбувався; передача акцій не проводилась; операція купівлі-продажу акцій через професійного торговця цінними паперами не здійснювалась.

У справі є висновок по матеріалах внутрішнього розслідування щодо відсутності документів на зберіганні у Банку від 12.05.2020, затвердженому Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк», а також висновок комісійної судово-економічної експертизи від 22.07.2020, яким підтверджено збиток держави від недоотримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Підозру Лагуну повідомлено 26 серпня 2020 року. Його адвокати у судовому засіданні стверджували про необґрунтованість підозри та відсутність ризиків.

У судовому засіданні з’ясована позиція захисту, що фактична передача акцій компанії «Калума Холдінгз Лімітед» не відбулась і Лагун не повернув отримані в якості передплати 153, 5 млн грн у зв’язку з банкрутством АТ «Дельта Банк», де вказані кошти знаходились. Акції не були передані також тому, що покупець не отримав дозвіл АМКУ та НБУ, а пізніше в «Дельта Банк» була введена тимчасова адміністрація та оборот акцій банку зупинено.

Відповідно до положень п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, заборгованість включається до оподаткуваного доходу лише після настання строку повернення коштів. Строк повернення коштів, отриманих за договором – до 25.02.2025 року, тобто ще не настав.

Суддя на даному етапі не може оцінювати докази  з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною. Але суд дійшов висновку про наявність на даний час обґрунтованої підозри про причетність Лагуна до вчинення кримінального правопорушення.

В той же час, на думку суду, прокурором не було доведено, що існують ризики, які б слугували підставою для застосування підозрюваному запобіжного заходу у вигляді застави.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]