Без запровадження локдауну на місяць змінити ситуацію на краще не вдасться - КШЕ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Фахівці Київської школи економіки проаналізували ситуацію з COVID-19 в Україні і дійшли висновку, що без запровадження місячного локдауну змінити її на краще не вдасться.

Про це йшлося під час презентації щотижневого "Аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19".

За словами керівника Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнього заступника міністра охорони здоров’я України Павла Котонюка, для контролю захворюваності в Україні треба тестувати у п’ять разів більше. При 11 тисячах нових випадків за добу слід проводити 220 тисяч ПЛР-тестів щодня.

Нині всі регіони перевищують рекомендований ВООЗ рівень коефіцієнта виявлення випадків ковіду у 5%. У половині випадків цей показник більший 30%.

Іншого виходу, як запровадження повного локдауну принаймні на місяць немає, вважає Павло Ковтонюк.

Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Україні в кращий бік не змінилася. По всій країні спостерігається неконтрольований спалах ковіду. Тільки чотири області перебувають у зоні помірного спалаху. У зоні стабілізації протягом двох останніх тижнів перебуває лише Тернопільська область.

За поточного заповнення ліжкомісцями в країні критичне навантаження на систему охорони здоров’я можливе вже у грудні.

На думку фахівців КШЕ, в Україні необхідно розширити обмеження, які діють нині як карантин вихідного дня, на будні і вихідні, аби радикально зменшити поширення коронавірусу  та взяти його під контроль. Обмеження необхідно супроводжувати пакетом економічної підтримки для бізнесу та громадян.

Рішення про вихід з карантину повинно ухвалювати для кожної області окремо за індикаторами, але не раніше, ніж через місяць після запровадження національного карантину. Після виходу регіону з карантину на його території застосовується модель адаптивного карантину, котра діяла в країні з 1 по 12 серпня 2020 року.

Індикатори виходу з карантину (мають бути виконані абсолютно всі):

  • рівень захворюваності на 100 тис. населення за останні 14 днів - 150 або менше;
  • обсяг тестування на 100 тис. населення за останній тиждень - 1500 або більше;
  • заповненість ліжкомісць з пацієнтами з ковідом або підозрою - 50% або менше;
  • показник динаміки зростання захворюваності за останні 14 днів щодо передостанніх 14 днів - 0% або менше.

Польові госпіталі не вирішать нестачу реанімаційних ліжок для пацієнтів з ковідом. На думку фахівців КШЕ, більш доцільно закуповувати обладнання для стаціонарних лікарень і підвищувати кваліфікацію медиків.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]