Безвідповідальність влади і саботаж: лише одиниці храмів ПЦУ отримали юридичну реєстрацію

|
Версия для печатиВерсия для печати

З півтисячі храмів, які вирішили приєднатися до Православної церкви України, лише одиниці отримали юридичне визнання їхнього вибору.

Про це повідомляє 24 канал.

Храму ікони Богородиці "Всіх скорботних радість" у Вінниці змінив релігійну підлеглість один з перших. Його громада перейшла до Православної церкви України ще в грудні 2018 року. Відповідне рішення віряни ухвалили двома третинами голосів на загальних зборах й документи оформили за тиждень.

Хоч область лідирує за кількістю переходів, півсотні парафій стоять у черзі за документами. У департаменті зі справ релігії при обласній адміністрації, де їх видають, пояснили: ще не навчилися робити це швидко.

"В жодній області такі підрозділи ще не розпочали свою роботу. Окремі області беруть на роботу державних реєстраторів, щоб здійснювати ці функції. Ми ж самі пройшли навчання і можемо це здійснювати", - зазначив Ігор Салецький, начальник профільного управління Вінницької ОДА.

Звістка про те, що одна із громад на Вінниччині не може перейти до української церкви днями долетіла і до Києва. У столиці з'ясували, що парафіяни просто не надали повний пакет документів.

У профільному департаменті Мінкульту запевнили, що пояснити, які документи потрібні, мали б місцеві фахівці. Проте, за словами нардепа Віктора Єленського, гальмує юридичне оформлення громад не лише їх відсутність.

Віктор Єленський – автор прийнятого у січні закону, у якому прописали процедуру зміни релігійної підлеглості. За його словами, у багатьох областях спеціально затягують цей процес.

Політологи ж зазначили, що процес загальмував і через вибори. Адже місцева влада намагається не поспішати, бо не всюди певні, що Петро Порошенко залишиться президентом. А його наступником може бути противник нової церкви.

Водночас у департаменті в справах релігій заспокоюють: боятися нічого. Хоча законодавство таки передбачає зворотність: повернути церкву до проросійської можна за тією ж процедурою.

Наразі уже майже 500 громад зробили свій вибір. Найактивніше переходять до ПЦУ на Вінниччині, Волині, Львівщині, Тернопільщині та Хмельниччині. І лише невеликий відсоток з них закріпили свій перехід юридично.

Поки прихильники нової церкви виборюють у чиновників документи, московські попи роблять усе, аби громади, які залишають лави їхньої церкви, не змогли відправляти службу. Так днями у селі Сестрятин на Рівненщині священики УПЦ МП разом з тітушками не пускали людей Священики УПЦ МП із невідомими блокували церкву на Рівненщині: відео до храму.

На фото: Синод ПЦУ

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]