Близько 90% радянських ГОСТів втратили чинність в Україні з початку року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Починаючи з 1 січня 2019 року близько 90% радянських стандартів якості продуктів, більш відомих як ГОСТ, втратили чинність в Україні. Загалом скасували близько 12 тисяч стандартів. Їх замінили на більш сучасні стандарти, розроблені вже за часи незалежності України.

«Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів. В результаті консультацій, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року», — повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку.

За повідомленням міністерства, останні радянські стандарти діятимуть до 1 січня 2022 року. Щодо їхньої заміни наразі проводяться консультації із зацікавленими сторонами, зокрема з товаровиробниками та деякими органами державної влади.

Там також рекомендують до кінця 2021 року долучатися до розробки нових стандартів якості продуктів, для того, аби з 2022 року підприємства могли виготовляти товари, не порушуючи вимог законодавства.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким вносяться зміни у чинні правила маркування інформації про харчові продукти, а також приводить українське законодавство у відповідність до норм ЄС.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com