Боррель назвав мету безпрецедентного візиту в Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна має право і свободу вибору союзів і партнерів, і ніхто без України не вирішуватиме її долю. Україна є стратегічним партнером ЄС, і якщо Росія наважиться на подальшу агресію щодо України, то ЄС готовий до рішучої реакції.

На цьому в інтерв’ю PAP перед триденним візитом до Києва наголосив високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. 

Високий представник зазначив, що метою його візиту до Києва є зосередження уваги на політичній і безпековій ситуації в Україні у світлі напруги, викликаної діями Росії.

“Хочу передати послання сильної європейської підтримки, а також підкреслити, що кожна провокація чи агресія (Росії – ред.) в Україні матиме серйозні наслідки. Хочу також підкреслити, що Україна, як і будь-яка інша країна у світі, має право і свободу вибирати союзи і політичні партнерства, це стосується і безпеки. Без України ніхто не вирішуватиме про справи, пов’язані з Україною”,- заявив Боррель.

Він підкреслив, що будь-яка подальша агресія РФ проти України матиме “конкретні та серйозні наслідки”.

“Ми і надалі тісно координуємося і ведемо консультації з нашими трансатлантичними та іншими партнерами у цій сфері. У ширшому контексті ця ситуація загрожує стабільності й безпеці не лише України, але й регіону. Свої зусилля ми концентруємо на зниженні напруги і запобіганні погіршення ситуації. Однак, якщо Росія наважиться на подальші порушення чи агресію щодо України, то ми готові до рішучої реакції”, - підкреслив Боррель.

Він наголосив, що Україна є одним із найближчих сусідів і стратегічним партнером ЄС. Відтак про безпеку України і регіону не можна дискутувати без усіх важливих акторів за столом переговорів. Тому ЄС не може бути стороннім спостерігачем переговорів, якщо Росія дійсно хоче розмовляти про європейську архітектуру безпеки.

Боррель зауважив, що ЄС і країни-члени підтримують регулярний контакт з українськими партнерами.

“Суверенітет і територіальна цілісність України має поважатися і підтримуватися. Саме тому я їду в Україну з моїм першим візитом в 2022 році”, - констатував Боррель.

Він зазначив, що в Києві він говоритиме про побоювання і про те, що можна спільно зробити, аби відповісти на виклики. Представник Єврокомісії також планує підтримати зусилля щодо розв’язання конфлікту, зокрема у рамках ТКГ і Нормандського формату. Після візиту до України він представить ситуацію європейським партнерам, її буде обговорено під час засідання Ради ЄС у закордонних справах на наступному тижні.

Боррель також повідомив, що ЄС надає Україні безпрецедентну фінансову та політичну підтримку. Зокрема, з 2014 року Брюссель надав Києву 17 млрд євро, між сторонами діє угода про ЗВТ, яка є найбільш комплексною з-посеред усіх зовнішніх партнерів ЄС. Євросоюз також підтримує Україну в здійсненні внутрішніх реформ. Водночас, у світлі скупчення російських військ поблизу кордонів України ЄС розглядає можливість надання інших форм підтримки, на кшталт виділення 31 млн євро на кібероборону і зміцнення оборонних можливостей ЗСУ.

Стосовно питання “Північного потоку-2” Боррель наголосив, що після прийняття рішення німецьким регулятором Єврокомісія також висловиться з цього приводу.

“Україна задіюватиметься до процесу сертифікації”,- зауважив високий представник ЄС.

Як повідомлялося, 4-6 січня високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель втретє здійснить візит до України на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Глави української та європейської дипломатії проведуть переговори, ключовими темами яких стануть стримування РФ від подальшої агресії, зокрема, шляхом жорстких економічних санкцій, просування мирного врегулювання на основі поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]