Бразилія зупинила тестування ліків від коронавіруса через смерті пацієнтів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Бразилії було призупинено дослідження хлорохіну, який використовують для лікування малярії, після того, як високі дози ліки виявилися смертельними для пацієнтів із зараженням коронавірусом, пише The Guardian.

Хлорохін і близький лікарський засіб гідроксихлорохін у поєднанні з антибіотиком азитроміцином рекламувалися Дональдом Трампом як потенційне лікування від коронавірусу, попри відсутність доказів.

Публікація в журналі Nature про можливості препарату протидіяти коронавірусу підняла тривогу про серйозні серцеві ризики, пов'язані з прийомом цих ліків. Управління з контролю за продуктами та ліками США попередило пацієнтів про можливі серйозні серцеві ускладнення.

Дональд Трамп раніше закликав американців приймати гідроксихлорохін, хоча в останні дні припинив його рекламувати, зазначає ZN.ua.

Проведення бразильського дослідження, опублікованого в журналі Американської медичної асоціації Open Network (Jama), зупинили рішенням контролю з безпеки вже після того, як у нього включили тільки чверть із запланованих 440 пацієнтів.

Вісімдесят один пацієнт із зараженням або підозрою на зараження отримували щоденну дозу хлорохіну. Рандомізоване клінічне дослідження розділили пацієнтів на групи з високими та низькими дозами. Дослідники планували оцінити свої результати через 28 днів.

Але через 13 днів шість із 40 пацієнтів у групі з низькою дозою померли, у порівнянні з 16 з 41 пацієнта в групі з високою дозою. Крім того, у п'яти пацієнтів у групі з високими дозами були серцеві захворювання. Троє з них померли.

"Попри ці вражаючі результати, низка інших спостережень не дозволяє зробити категоричний висновок про те, що високі дози хлорохіну були токсичними", - відзначають автори дослідження.

Гідроксихлорохін і хлорохін в поєднанні з азитроміцином вперше запропонували в якості потенційного лікування COVID-19 у французькому дослідженні, яке потім назвали "безглуздим" і таким, що не відповідним стандартам для публікації.

Але до того часу, коли журнал Nature визнав хибну схему дослідження, ЗМІ вже просували цю бездоказову і ризиковану комбінацію ліків.

Про метод лікування писав Ілон Маск у Твіттері, посилаючись на Fox News. Потім Дональд Трамп почав називати його "ключовим" в боротьбі з коронавірусом, попри серйозні ризики та відсутність даних щодо безпеки та ефективності. Щонайменше один чоловік помер, а жінка була госпіталізована після прийому хлорохіну.

Деякі американські лікарні використовували гідроксихлорохін для лікування важкохворих пацієнтів в надії хоч на якусь його користь. Проте вчені неодноразово закликали до обережності та використання його тільки в клінічних випробуваннях.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]