Біля 4% опитаних українців стали жертвами зґвалтування у дитинстві, 23% постраждали від сексуального насильства та домагань

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Приблизно 4% опитаних українців стали жертвами зґвалтування у дитинстві, а 23% постраждали від сексуального насильства та домагань.

Про це свідчать результати опитування дослідницької агенції Fama, повідомляє hromadske.

Приблизно 40% людей, які постраждали від сексуального насильства чи домагань у дитинстві, розповідали про ситуацію кому-небудь. Натомість 43% нікому про таке не розповіли, а 17% не відповіли на питання.

Як ідеться у звіті, респонденти, які не розповідали про насильство чи домагання, пояснювали свою позицію соромом або страхом — зокрема страхом бути засудженим.

Опитані зазвичай засуджують у сексуальному насильстві кривдника (77%). Водночас 21% вважає, що винні і кривдник, і жертва. 

Злочинцями, на думку респондентів, найчастіше є люди 35-49 років (35%). Опитані вважають, що здебільшого вчиняють сексуальне насильство щодо неповнолітніх незнайомці (62%), некровні родичі (41%), друзі/однокласники (33%) та інші знайомі (32%). Втім, за даними організації RAINN, у 8 з 10 випадків сексуальне насилля вчиняється тим, хто добре знає жертву.

Також 62% опитаних вважають, що рід діяльності не має впливу на вчинення сексуального насильства. Натомість 12% кажуть, що сексуальне насильство вчиняють безробітні, а ще по 5% — правоохоронці, а також тренери й лікарі.

Також респондентів запитували, що вони вважають сексуальним насильством щодо дітей. Ось що вони відповіли:

  • сексуальний контакт без згоди;

  • сексуальний контакт із застосуванням фізичного насильства;

  • сексуальний контакт, під час якого людина була безпорадною — наприклад, знепритомніла;

  • примусові доторки;

  • небажані доторки;

  • отримання небажаних інтимних фото;

  • показ статевих органів публічно заради задоволення тощо.

Про опитування

Дослідження проводила дослідницька агенція Fama на замовлення та у співпраці з Центром гідності дитини Українського католицького університету (УКУ). Опитування відбувалося 6-19 серпня методом face-to-face та за допомогою самозаповнення анкет респондентами. Опитали 1 600 респондентів від 16 до 55 років з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій.

Похибка репрезентативності вибірки не перевищує 2,5% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників до 25%, 1,5% — для показників до 10%.

Якщо ви постраждали від сексуального насильства, рекомендується звертатись до поліції та складати заяву на кривдника. Також потрібно звернутись до лікаря, щоб у разі потреби зафіксувати тілесні ушкодження та їхню тяжкість.

Також в Україні працює національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Крім того, вона приймає виклики щодо сексуального насильства та домагань. Звертатись по допомогу за номерами телефонів: 116 123 або 0 800 500 335.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]