Чи очікують Україну непрості часи через американський скандал, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В США не вщухають пристрасті навколо можливого тиску Дональда Трампа на Володимира Зеленського. Скандал став головною темою в американській пресі.

Чи обернеться він важкими часами для зовнішньополітичної ситуації в Україні, чи ризикує вона опинитися без підтримки США - в огляді ВВС.

Минулого тижня одразу кілька провідних американських видань повідомили з посиланням на власні джерела, що американський президент під час телефонної розмови минулого літа закликав свого українського колегу почати розслідування проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена або його сина Хантера.

Про це начебто йшлося у скарзі, яку подав представник однієї з американських спецслужб, після чого розмова двох президентів стала предметом розслідування.

Так, New York Times наголошує, що президент визнав, що згадував Джо Байдена та тему корупції під час розмови з Зеленським.

На думку Wall Street Journal, без серйозних доказів порушення закону з боку Трампа справа навряд чи матиме значні наслідки для американського президента.

Видання наголошує у редакційній статті, що скандал викрив найбільший недолік Трампа, яким є "політичний нарцисизм". Але у цій історії не можна заплющувати очі на "подвійні стандарти" опонентів американського президента, вважають автори.

Особливе занепокоєння у видання викликала вимога опонентів Трампа оприлюднити текст розмови з Зеленським. На думку Wall Street Journal, це може стати небезпечним прецедентом.

"Американці, ласкаво просимо в українське болото", - такий висновок із кризи робить відома оглядачка Енн Епплбаум у статті для Washington Post.

За її словами, західні лідери традиційно вимагають від Києва ефективної боротьби з корупцією та виконання законів. Але Трамп, імовірно, пішов геть іншим шляхом, сподіваючись, що Україна повернеться до своєї "старої звички" політизувати систему правосуддя та тим самим допоможе американському президенту знешкодити опонента, зазначає Епплбаум.

Якщо Київ виконає вимогу Трампа та почне розслідувати діяльність Хантера Байдена в Україні, то стикнеться з обвинуваченнями з боку демократів - мовляв, це втручання в американські вибори. Якщо ж відмовиться, то розгніває американського президента, який раніше вже заморожував надання Києву військової допомоги.

За словами газети, Зеленський мусить діяти обережно, адже будь-який необережний крок може коштувати Україні підтримки як демократів, так і республіканців.

Тим часом про готовність дати свідчення перед Конгресом заявив український журналіст Сергій Лещенко. У власній статті для Washington Post він зазначив, що може розказати про те, що відбувалося в "сірій зоні українсько-американських відносин в останні шість місяців".

Лещенко звинуватив адвоката Трампа Рудольфа Джуліані у спробах втягнути Зеленського у конфлікт між двома американськими партіями та "реабілітувати" ув'язненого Пола Манафорта, колишнього керівника передвиборчого штабу Трампа, який активно працював з Партією регіонів в Україні.

Три роки тому саме Лещенко оприлюднив "чорну бухгалтерію" партії, яка зокрема містила дані про значні виплати Манафорту. Джуліані називав цей крок втручанням в американські вибори-2016 на боці Демократів.

"Повторюючи цю брехню, Джуліані не тільки вводить в оману американських громадян. Він не тільки втручається в українську політику та обмовляє депутатів та посадовців з Офісу президента. Він також намагається втягнути нового українського президента в американські вибори, що є абсолютно неприпустимим", - наголошує Лещенко.

 Нагадаємо, За два дні "на полях" Генасамблеї ООН має відбутися перша зустріч Дональда Трампа та Володимира Зеленського, якої Київ прагнув вже кілька місяців поспіль.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]