Чиновника засудили до 7 років за хабар на дитячих харчах

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області засудив колишнього начальника відділу райдержадміністрації до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 1 вересня.

9 січня 2019 підприємець звернувся до відділу освіти, культури, молоді та спорту Дніпровської райдержадміністрації з пропозицією організувати харчування для загальноосвітньої школи.

Начальник відділу погодився на договір на суму 177 тис. грн., але сказав, що цей договір буде «працювати» в тому разі, якщо підприємець віддячить йому 10% від суми договору. Підприємець обурився і звернувся у правоохоронні органи. 11 січня під контролем поліції передав кошти. Чиновник поклав їх у нішу столу на клавіатуру, де їх потім вилучили.

В суді чоловік вину не визнав і переконував, що підприємець постійно нав’язував йому свої послуги, хоча не мав необхідних КВЕДів. Крім того, 11 січня підписано розпорядження голови РДА про його звільнення, тому він не мав права підписувати договір і він не мав би юридичної сили. Заява на звільнення була нібито написана напередодні. Отримання коштів пояснювати не захотів і сказав, що це була провокація.

Але суд вирішив, що вина повністю доведена, а пояснення ексчиновника спрямовані на уникнення покарання.

З відповіді керівника апарату райдержадміністрації вбачається, що 11 січня 2019 року обвинувачений виконував свої посадові обов’язки та знаходився на робочому місці. А законність та інші юридичні аспекти розпорядження про звільнення з посади, на думку суду, не є предметом розгляду у даній справі.

Також суд зазначив, що за ч.368 ККУ злочин настає за умови, що особа прийняла пропозицію неправомірної вигоди чи висловила обіцянку, і кримінальна відповідальність настає незалежно від того до чи після таких дій одержано неправомірну вигоду, виконала чи не виконала службова особа обумовлене, збиралася вона це робити чи ні. Фактично йдеться про криміналізацію злочинного наміру службової особи і безпосереднє виконання службових обов’язків саме в час прийняття такої пропозиції значення не має.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com