Чисельність фахівців, які забезпечують рух України до НАТО, недостатня

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе вчора відбулося засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.

Про це повідомляє Служба Віце-прем'єр-міністра України.

Під час засідання було обговорено успішне виконання Річної національної програми за 2018 рік, проекти РНП на 2019 та 2020 роки, плани щодо організації другої міжнародної конференції в межах Платформи НАТО-Україна з протидії гібридній війні, заходи з інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції, кадрове забезпечення діяльності міністерств і відомств у рамках впровадження державної політики євроатлантичної інтеграції, а також питання створення національної системи стійкості в Україні.

Відкриваючи засідання Комісії, Віце-прем`єр-міністр зазначила, що закріплення у Конституції прагнення України стати членом НАТО та ЄС виводить питання членства у Північноатлантичному альянсі на перший план порядку денного Уряду та Парламенту. Практичне завдання сьогодення – підготовка до членства. Маємо для цього політичну волю та безпрецедентну підтримку суспільства, додала вона. «Сьогодні ми вперше в українській історії маємо унікальну ситуацію, коли в суспільстві є консенсус щодо євроатлантичного вибору України. Разом з тим маємо добре налагоджену координаційну міжвідомчу роботу, а також потужний інструмент – Річну національну програму взаємодії між Україною та НАТО, яка побудована за принципами Плану дій щодо членства в НАТО», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Віце-прем`єр-міністр наголосила, що попри всю позитивну динаміку взаємодії з НАТО, Україна не буде розглядатися реальним кандидатом на членство в Альянсі за відсутності серйозного прогресу в усіх сферах розвитку держави. «Успіх неможливий без реформи сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО, рішучої боротьби з корупцією, забезпечення належного врядування, дотримання прав людини та верховенства права. Тому маємо працювати активніше», – зазначила вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала учасникам за минулорічну роботу у контексті виконання РНП–2018 та зусилля спрямовані на підготовку Річної національної програми 2019. «Маємо доволі позитивну оцінку Альянсу щодо виконання Україною РНП у 2018 році. Зокрема, позитивно оцінено налаштованість української сторони продовжувати імплементацію реформ та значне покращення міжвідомчої координаційної роботи щодо виконання Україною заходів у рамках Програми. Та разом з цим є ще багато напрямів над якими потрібно працювати», – зауважила Віце-прем`єр-міністр.

Окремо учасники Комісії обговорили нагальність посилення кадрової спроможності міністерств і відомств у частині євроатлантичної інтеграції, зокрема, через збільшення чисельності персоналу. «Закріпивши конституційно курс на ЄС і НАТО, мусимо мати потужний склад висококваліфікованих євроатлантистів у всіх відомствах. Наразі чисельність фахівців, які забезпечують рух України до НАТО, недостатня для виконання амбітних цілей. Маємо це змінити», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Члени Комісії ухвалили рішення сформувати ґрунтовні пропозиції стосовно посилення кадрової спроможності державних органів у частині євроатлантичної інтеграції та розпочати процес нормотворчого урегулювання цього важливого питання.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com