Члени виборчкомів Мінська розповіли про фальсифікації на користь Лукашенка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Члени виборчих комісій у Мінську на президентських виборах у Білорусі розповіли, як відбувалися фальсифікації на дільницях і про реальні результати підрахунку голосів, які потім змінили.

Про це пише видання «Медуза», яке взяло інтерв’ю у декількох членів виборчкомів.

Так, чоловік, який чергував три дні на дострокових виборах, розповів, що великого притоку людей не спостерігав (приходило близько 10 — 15 людей) за перші пів дня.

«Наші цифри за день не збігалися з тими, які були в протоколах. Наприклад, в один день у нас вийшло близько 20 людей, а в протоколі було записано понад 70», — розповів він і додав, що не знає, як це було влаштовано, але його друг на іншій виборчій дільниці побачив підпис навпроти імені свого батька, який помер 2 роки тому.

В основний день виборів прийшло у два рази більше людей, ніж за весь час дострокових виборів. 70% людей приходили з білими пов’язками (символ опозиційної кандидатки Тіхановської).

Чоловік розповів, що спочатку комісія рахувала бюлетені з дострокових виборів, і там «було чути, що перемагав Лукашенко». В голосуванні по домах, куди члени виборчкомів ходили до людей, які не могли самі прийти на виборчу дільницю, також переважно свій голос «за» віддавали за Лукашенка.

Водночас у день основних виборів всі були за Тіхановську. Також Антон розповів, що багато людей через недовіру ставили на бланках додаткові знаки — що робити не можна.

«Коли ми підрахували голоси, на обличчях комісії було видно, що всі радіють. Навіть без підсумкових підрахунків було зрозуміло, що понад 60% у Тіхановської», — наголосив Антон.

А далі голова і секретар почали підбивати підсумки і оголосили, що за Лукашенка — 50% голосів, а у Тіхановської — близько 20%.

«Члени комісії почали переглядатися між собою, типу "що зараз відбулося?". Адже явно перемагала Тіхановська», — розповідає чоловік.

Про «специфіку» голосування в останні дні дострокового голосування (7 — 8 серпня) інша членкиня виборчкому розповіла, що  за два дні в протоколах загалом завищили явку на 80 людей.

Співрозмовники видання розповіли, що в основний день голосування люди приходили активно, з білими пов’язками.

Також приходили люди, які були в списках, але не мали білоруського громадянська, лише дозвіл на проживання. Відтак вони не могли голосувати, але у списках були.

На ці дільниці за результатами дострокового голосування переміг Лукашенко. А от під час голосування в основний день перемагала Тіхановська.

«В моїй стопці бюлетенів основного дня у Тіхановської було у шість разів більше голосів, ніж у Лукашенко. Я говорила з багатьма людьми, які рахували інші стопки. Було зрозуміло, що Тіхановська перемагає», — розповіла жінка.

А далі голова виборчкому самостійно підраховував голоси і оголосив, що Тіхановська програла.

«Викладачі, які були зі мною у виборчій комісії, швидко підписали протокол. Коли черга дійшла до студентів, кожен хвилин 5 сидів над ними … Голова виборчкому — декан нашого факультету. Розмова була коротка. Нам пояснили, що якщо ми не підпишемо, то це ніякої ролі не зіграє», — розповіла Маргарита.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.

Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com