Чоловіку, який кинув банкою «Кільки» в суддю, дали 6 місяців арешту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпра засудив чоловіка, який шпурнув в залі суду консервну банку та нецензурно лаявся в бік судді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок суду від 9 жовтня.

30 жовтня 2014 року чоловік перебував під вартою у спеціально відведеному місці в залі судового засідання Жовтневого районного суду Дніпра. Після оголошення рішення про відмову в задоволенні його скарги на бездіяльність прокуратури Дніпропетровської області він почав нецензурно лаятися.

Зрештою, обвинувачений дістав зі своєї спортивної сумки жерстяну банку «Консервы рыбные Килька» та кинув її в бік судді. Суддя Трещов в цей час виходив з залу судових засідань. Консерву обвинуваченому видали у СІЗО в якості пайку. Особи, які тримаються під вартою та вибувають на судові засідання замість обіду отримують сухий пайок, який складається, в тому числі, з рибних консервів.

Начальник роти конвойної служби намагався заспокоїти підсудного та зупинити його, ставши у повний зріст між ним і суддею. Але це не допомогло. Чоловік все ж таки кинув банку. Вона влучила в стіну та впала на підлогу. Суддя, в якого підсудний кинув «Кількою», ніяк не відреагував. Він озирнувся та мовчки вийшов з залу.

Після засідання суддя Трещов подав заяву про замах на його вбивство. Зал судового засідання потім оглядала поліція і виявила нерозкриту деформована консервну банку і характерну вм’ятину на стіні.

В суді в якості потерпілого Трещов показав, що виходив із зали судового засідання, коли почув праворуч від себе звук та побачив, як об стіну щось вдарилося та на підлогу впала консервна банка. Сам момент кидку він не бачив. Після оголошення ним вищевказаної ухвали підсудний висловлював в його бік погрози, які супроводжувалися нецензурною лайкою.

Обвинувачений пояснював, що хотів, аби участь у тому засіданні із розгляду скарг брав його захисник, але суддя відмовив і розглянув все за 15 хвилин та у задоволені всіх скарг відмовив. Коли суддя переступив поріг виходу з залу, він правою рукою кинув в його бік банку. Щось при цьому сказав зі злості, але переконував, що не було нічого образливого і нецензурною лайкою він не висловлювався. Банка вдарилася об стіну та впала на підлогу. Суддя повернувся до залу, глянув що це було та одразу мовчки пішов. Чоловік наполягав, що умислу влучити банкою в суддю у нього не було, він просто кинув банку в стіну. Свої дії мотивує тим, що поведінку судді Трещова розцінив як знущання.

Початково дії чоловіка кваліфікували за ст.379 КК – посягання на життя судді.

Пізніше обвинувачення пом’якшили до 377 КК – погроза насильством щодо судді у зв’язку з його професійною діяльністю.

Вага банки – 240 грам, тому суд вирішив, що завдати суттєву шкоду здоров’ю судді цією банкою чоловік не зміг би. Однак, шпурнувши банку в суддю, він все ж підтвердив реальність своїх погроз насильством.

Водночас на звукозаписі судового засідання були зафіксовані агресивні висловлювання обвинуваченого на адресу судді Трещова. При цьому рівень агресивності висловів динамічно зростав та суттєво зріс під час оголошення суддею ухвали.

Свідками у справі були прокурори, секретар судового засідання, консультант суду, а також конвоїри.

За кидання консервою у суддю чоловіку призначили шість місяців арешту.

Але це покарання буде поглинуте більш суворим за вироком Кіровського районного суду Дніпра від 19 червня 2018 року, яким його засуджено до 4 років позбавлення волі за крадіжку двох дитячих велосипедів зі складу на вулиці Пастера в серпні 2017 року.

Банку консервів «Кілька», масою майже чотири роки лежала кімнаті зберігання речових доказів відділу поліції. За вироком суду, тепер її мають знищити.

У 2018 році суддя Трещов не пройшов кваліфоцінювання – набрав недостатньо балів на іспиті.

Остаточно Трещова звільнили з посади судді в лютому 2019

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com