Чорногорська мова офіційно визнана відмінною від сербської

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна організація по стандартизації офіційно визнала чорногорську мову відмінною від сербської.

Органи влади в Чорногорії повідомили, що країна отримала міжнародний код «ISO» для чорногорської мови від Міжнародної організації зі стандартизації, яка є глобальним органом зі встановлення стандартів, повідомляє belsat.eu.

Національна бібліотека Чорногорії, яка дев'ять років домагалася визнання чорногорської мови, повідомила, що мові присвоїли новий код - CRN.

Назва мови по-англійськи і по-французьки пишеться однаково - Montenegrin, але вимовляється по-різному. Таким чином чорногорська мова зараз офіційно відділена від сербської, якою користується більшість жителів країни.

Суперечка про статус сербської мови в незалежній Чорногорії розгорівлася в 2007 році, через рік після відділення країни від Сербії, коли була прийнята конституція з чорногорською мовою в якості офіційної, що викликало невдоволення сербської спільноти.

Чорногорська мова стала офіційною в системі освіти країни в 2011 році.

За даними останнього перепису населення 2011 року, 36% людей заявили, що вони говорять по-чорногорськи, і 44% громадян сказали, що вони говорять по-сербськи.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]