Чверть російських регіонів ризикують не дожити до пенсії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Запропонована урядом РФ пенсійна реформа залишить без пенсій більшу частину чоловічого населення в кожному четвертому російському регіоні.

Такі дані, посилаючись на статистику Росстату, приводить заввідділом міжнародних ринків капіталу ІСЕМВ РАН Яків Міркін, пише finanz.ru.

Згідно з пропозицією російської влади, пенсійний вік чоловіків пропонується підняти з нинішніх 60 до 65 років до 2028 року.

Цей показник близький до середньої тривалості життя чоловічого населення в країні - на 2016 рік, згідно з Росстату, вона становила 66,5 років.

У 21 суб'єкті РФ з 85 основна маса чоловіків до 65-річного річного віку в принципі не доживає.

Так, в республіці Тува середня тривалість життя чоловічого населення 59,1 року, в Чукотському АТ - 59,7 року, в Єврейської автономної області - 60 років, в Іркутській області - 62,2 року, в Кемеровській і Амурській областях - 62,7 року.
Менше 65-и років живуть чоловіки в середньому також в Новгородській області (62,9), в Забайкальському краї (63), в Сахалінській області (63,1), Курганській області (63,3), Псковській і Тверській областях, Хабаровському і Камчатському краях, республіці Комі, Магаданській області, в Карелії і Хакасії, в Свердловській області, Пермському краї і Ненецькому автономному окрузі.

Ще 19 російських регіонів знаходяться в "прикордонній" зоні: там середня тривалість життя чоловіків від 64,2 до 65,1 року.

Це Вологодська, Смоленська, Володимирська, Челябінська області, Красноярський і Приморський край, Бурятія, Удмутрія, Марій Ел, Нижегородська, Тульська, Рязанська, Брянська, Івановська, Архангельська і Оренбурзька області, Алтай, Алтайський край і Омська область.

Кремль побоюється, що на рівні регіонів підвищення пенсійного віку викличе протести і продовжує дистанціюватися від непопулярних заходів. Президент Росії Володимир Путін не має відношення до обговорення пенсійного віку, а будь-які звернення до нього на цю тему "передчасні", заявив в понеділок прес-секретар Дмітрій Пєсков. У 2005 році Путін під час прямої лінії обіцяв не підвищувати пенсійний вік, поки він займає пост президента. Але "важливо зрозуміти, що це було 13 років тому", зазначив Пєсков в п'ятницю, додавши, що з тих пір в країні відбулися економічні та демографічні зміни.

Пенсіонерів стало занадто багато: чисельність громадян старше працездатного віку зросла за останні 11 років більш ніж на 7 млн ​​осіб, повідомив в п'ятницю перший заступник міністра праці та соцзахисту РФ Олексій Вовченко.

Підвищення пенсійного віку допоможе скоротити кількість пенсіонерів на 5,4 мільйона чоловік: в рамках діючої системи їх було б 40,1 млн до 2024 року, а після реформи - залишиться лише 34,7 млн, підрахували аналітики Райффайзенбанку.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com