ДБР відмовила відкрити справу щодо розголошення Луценком даних у справі Гандзюк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державне бюро розслідувань неправомірно відмовилося реєструвати кримінальне провадження щодо розголошення Генпрокурором Юрієм Луценком відомостей досудового розслідування у справі Катерини Гандзюк.

Про це у Facebook повідомив адвокат Масі Найєм, передає Українська правда.

За його даними, заяву розглядав слідчий ДБР Віталій Шаманін, який до новоствореного відомства прийшов з посади слідчого київської прокуратури.

Зазначається, що слідчий ДБР аргументує відмову внести відомості в Єдиного реєстру досудових розслідувань тим, що розголошення даних досудового слідства чи дізнання утворює склад злочину, якщо його вчинено без дозволу прокурора, слідчого або особи, і якщо було попередження про нерозголошення даних.

При цьому юрист наголосив, що слідчий посилається на ч.1 ст 387 ККУ, а заява про правопорушення була подана відповідно до другої частини цієї статті.

Також Найєм зазначив, до представник Держбюро посилається на те, що у заяві нібито не викладені обставини ненадання слідчим або прокурором письмового дозволу на розголошення Генпрокурором відомостей досудового розслідування у кримінальному провадженні.

"По-перше, знову ж таки, ч. 2 ст. 387 не передбачає кваліфікуючу ознаку у вигляді дозволу слідчого або прокурора на розголошення", - заявив юрист.

"По-друге, згідно з ч. 4 статті 214 КПК слідчий зобов’язаний у разі надходження заяви про кримінальне правопорушення прийняти та зареєструвати її. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви не допускається", - додав він.

Найєм пояснив, що в разі надходження заяви про кримінальне правопорушення в обов’язковому порядку відкривається кримінальне провадження і лише тоді, за умови відсутності події, складу кримінального правопорушення чи достатніх доказів винуватості особи таке провадження може бути закрите.

"Відтак, я подав скаргу до Печерського суду на бездіяльність ДБР. Суддею у справі визначено Батрин Олесю Василівну", - додав юрист.

Нагадаємо, адвокат родини Гандзюк Євгенія Закревська заявила, що генеральний прокурор Юрій Луценко шкодить слідству у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк, розкриваючи деталі розслідування.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на Катерину Гандзюк кислоту. Вона потрапила до реанімаційного відділення з сильними опіками.

4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні після багатьох операцій.
Верховна Рада створила комісію для розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів.
За інформацією активістів особи замовників відомі, але правоохоронці вперто не хочуть їх притягувати до відповідальності.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]