ДБР завершило слідство щодо працівниці Вищого госпсуду, яка втручалася у авторозподіл справ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державне бюро розслідувань (ДБР) направило до Печерського райсуду обвинувальний акт відносно працівниці Вищого господарського суду, яка втручалася у автоматизовану систему для розподілу справ на певного суддю.

Про це інформує пресслужба ДБР.

За даними слідства, працівниця суду виконувала вказівки колишнього голови Вищого господарського суду, який створив злочинну схему розподілу справ. Наразі він переховується в одній із країн Європи та оголошений у міжнародний розшук.

Встановлено, що у 2011 році жінка систематично втручалася в роботу автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду». Як наслідок, щонайменше у 979 випадках розподіл касаційних скарг здійснювався на заздалегідь обраного суддю, а не автоматично. Це позбавило підприємців права на незалежний та справедливий суд.

19 липня 2021 року обвинувальний акт стосовно працівниці направлено до Печерського районного суду міста Києва.

Ще трьом працівникам цього суду вже повідомлено про підозру.

Як повідомлялося, за часів президентства Віктора Януковича Вищий господарський суд очолював Віктор Татьков (2010—2014 рр., НА ФОТО).

Від жовтня 2016 року Татьков є підозрюваним у втручанні в діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду.

За версією Генпрокуратури, він фактично підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень.

У жовтні 2016 року Татьков вилетів до Польщі. Пізніше він залишився за кордоном під приводом лікування. Зокрема, проживав у Німеччині та Австрії.

За клопотанням слідства численне майно Татькова, оформлене на його родичів та друзів, було заарештоване в рамках кримінальної справи.

У вересні 2019 року Вища рада правосуддя звільнила Татькова з посади судді Вищого господарського суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]