Делегації низки країн виступили проти "прощення" Росії у ПАРЄ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Делегації різних країн у Парламентській асамблеї Ради Європи підписали декларацію про незгоду з рішенням щодо підтвердження повноважень російської делегації в ПАРЄ.

Про це повідомила голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Єлизавета Ясько у Facebook.

"Українська делегація в ПАРЄ та наші друзі з країн Балтік+ та представники делегацій Великої Британії, Грузії, Ісландії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини та Швеції підписали декларацію про свою незгоду з рішенням про підтвердження повноважень російської делегації в ПАРЄ та вимогу виконання резолюцій, які були прийняті в попередніх роках щодо агресії РФ та ситуації з правами людини всередині Росії", - написала Ясько.

Голова української делегації також зауважила, що підписи під декларацією поставили делегати від усіх чотирьох найбільших політичних груп ПАРЄ: Європейської народної партії, соціалістів, лібералів, консерваторів.

"Це означає, що у Європі є відповідальні політики з усіх політичних таборів, які усвідомлюють кризу Ради Європи і вважають, що "діалог" (насправді "прощення") Росії – це не шлях до миру та демократії, а потурання її агресивним забаганкам. Ми не самі і будемо боротися за Україну та принципи демократії і прав люди в ПАРЄ", - підкреслила Ясько.

Вона також оприлюднила текст декларації. У документі, зокрема, йдеться, що підписанти не погоджуються з затвердженням повноважень російської делегації і очікують, що Російська Федерація у відповідь дотримуватиметься положень Європейської конвенції з прав людини у повному обсязі та виконає вимоги Резолюцій Парламентської асамблеї №1990 (2014), 2034 (2015), 2063 (2015) і 2292 (2019).

"Ці резолюції засуджують анексію Криму через порушення статті 3 Статуту, триваючу військову агресію Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, невиконання Російською Федерацією резолюцій 1633 (2008), 1647 (2009), 1664 (2009), 1683 (2009), 1648 (2009) і 1916 (2013), що стосуються окупації грузинських регіонів Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, та констатують "максимальне занепокоєння" становищем кримських татар", - йдеться у тексті декларації.

Підписанти вимагають від РФ виконати резолюції, зокрема, №2297 (2019) і №2252 (2019), що стосуються ерозії демократії всередині Російської Федерації.

"Ми вимагаємо, щоб усі порушення прав людини, які були здійснені всупереч ЄКПЛ, були негайно розглянуті новоприбулою делегацією та російським урядом, та ми продовжуємо вважати, що хронічне порушення ЄКПЛ та триваюча окупація частини територій України та Грузії зберігає можливість для накладення нових санкцій на представників Російської Федерації", - йдеться у декларації.

Як повідомлялося, 27-31 січня у Страсбурзі проходить зимова сесія ПАРЄ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]