Департамент ліцензування НБУ повним складом звільняються через "централізацію прийняття рішень в одних руках"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Усі керівники Департаменту ліцензування Національного банку України подали заяви на звільнення.

Директор департаменту Олександр Бевз у Facebook написав, що зараз продовження роботи не є можливим.

"Централізація прийняття рішень в одних руках, заміна колегіальності директивним прийняттям рішень, на нашу думку, неприпустимі в роботі Національного банку України", - заявив він.

За словами Бевза, критичними для його команди є такі речі: 

  • прозоре прийняття та своєчасне оформлення рішень
  • незалежна робота колегіальних органів регулятора, в першу чергу, наглядових комітетів
  • невтручання у наглядові процеси як ззовні, так і зсередини
  • своєчасна і неупереджена комунікація регулятора з приводу його рішень
  • автономія департаментів у формуванні своєї професійної позиції.

"Ми вважаємо, що на сьогодні НБУ далеко відійшов від цих стандартів. Це загрожує відкатом реформ у банківській сфері та регулюванні небанківського сектору", - висловився він.

Крім Бевза, заяви на звільнення написали заступниця директора Катерина Жебанова, начальник управління ліцензування банків та кредитних спілок Дмитро Ткачук та його заступник Богдан Ільченко, начальник управління ліцензування страхових компаній Дмитро Смаль, начальник управління який відповідає за фінансові компанії та платіжні системи Вадим Романюк, заступник начальника експертно-аналітичного управління Дар'я Дашкевич та головні експерти цього управління .

"Наші повноваження пов’язані з критично важливою частиною роботи НБУ: доступ на ринок нових компаній, погодження керівників банків, дозволи на купівлю банків і фінансових компаній, а також злиття та поглинання, оцінка корпоративного управління та структур власності і багато іншого. Ми відмовляємося відступати від принципів, бо розуміємо, до яких наслідків для країни це призведе", - підсумував Бевз. 

Департамент ліцензування НБУ забезпечує реалізацію функцій НБУ у сфері реєстрації та ліцензування банків, фінансових установ та інших юридичних осіб та здійснення ліцензійних, узгоджувальних та реєстраційних дій на платіжному ринку. 

Олександр Бевз прийшов на службу в НБУ після Революції Гідності.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]