Єдиний портал для викривачів корупції створять в Україні - Рада ухвалила закон

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції.

Як передає кореспондент Укрінформу, ухвалення в другому читанні та в цілому проєкту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів" (№3450), яким передбачається створення Єдиного порталу для повідомлень викривачів корупції,  підтримали 253 народних депутатів.

"Проєкт закону розроблено з метою організації Єдиного порталу повідомлень викривачів та закріплення гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги", - йдеться у пояснювальній записці.

Ухвалений документ вносить зміни до Закону "Про запобігання корупції", які створюють правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення, що сприятиме належному та якісному упорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію.

Єдиний портал дозволить забезпечити: високі стандарти захисту інформації, яка отримується від викривачів; єдиний підхід до обробки повідомлень; зменшить ризики несанкціонованого доступу до повідомлень, що отримуються від викривача; значну економію коштів державного бюджету.

Також закон вносить низку взаємоузгоджених змін до Закону "Про запобігання корупції", Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, які гарантуватимуть реалізацію права викривачів на захисту судах з боку адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Передбачається, що повідомлення викривача має містити фактичні дані, що підтверджують вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, які можуть бути перевірені. Викривач має пояснити звідки йому стали достеменно відомі дані про вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Автори очікують, що ухвалення закону забезпечить створення ефективної та захищеної системи отримання, обробки та обліку повідомлень про корупційні, пов’язані з корупцією правопорушення, а також інші порушення Закону "Про запобігання корупції".

Як повідомляв Укрінформ, 17 жовтня 2019 року Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції». Закон набув чинності з 1 січня 2020 року. Ним було внесено зміни стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їхніх прав і гарантій захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію.

«Аргумент»


Нацю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]