Дисидент Кунцевич: адвокат Віктор Медведчук не прийшов на оголошення мого вироку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Народний артист України і радянський дисидент Микола Кунцевич стверджує, що призначений йому у кримінальній справі 1984 року адвокат Віктор Медведчук, який нині є лідером проросійської сили «Український вибір» і кумом президента Росії Владіміра Путіна, не тільки не з’явився на оголошення вироку, а й наполягав на більш жорстокому вироці.

Про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода. «Вирок був, а адвокат ні. Він не прийшов на його зачитання», – розповів репресований діяч 

 

При цьому, за словами Кунцевича, протягом судового розгляду його справи державний захисник Медведчук наполягав на підвищенні для підзахисного передбаченого терміну на ще майже два роки.

«Адвокат підтримав прокурора у тому, що моя вина доведена, і що покарання мені має бути максимальним – три роки. Водночас він додав: «Товариш прокурор чомусь не врахував, що згідно зі статтею 43 КПК до терміну цього покарання повинен бути доданий термін 1 рік 9 місяців і 19 днів з попереднього терміну», – пояснює дисидент.

Загалом, стверджує Кунцевич, адвокат Медведчук демонстрував бездіяльність під час його захисту: неохоче приходив на ознайомлення зі справою, не надавав підзахисному юридичних консультацій і не робив жодних виписок з документів і під час судового засідання.

За словами дисидента, Віктора Медведчука призначили йому адвокатом у 1984 році майже примусово.

«Мати розповідала мені, що слідчий показав список із 10 прізвищами і одразу сказав: «От цього», – і показав пальцем на Медведчука. Немає сумнівів, що цей список затверджувався десь нагорі, тобто слідчий не сам визначав кандидатів», – вважає Кунцевич.

Адвокат Медведчук лив на мене більше бруду, ніж прокурор – дисидент Кунцевич

Радіо Свобода підготувало запит до Віктора Медведчука з проханням прокоментувати перебіг судового процесу 1984 року над Миколою Кунцевичем.

Нинішнього очільника проросійської сили «Український вибір» часто звинувачують у порушенні адвокатської етики і під час захисту іншого радянського дисидента – ​українського поета Василя Стуса. Сам він своєї провини у цьому не визнає.

«Я можу дивитися в очі і говорити про те, що стосовно Василя Стуса ніякої вини: ні внутрішньої, ні зовнішньої я не відчуваю і ніколи не відчував», – заявляв політик у 2013 році в інтерв'ю Радіо Свобода.

За часів СРСР щодо Миколи Кунцевича було порушено три кримінальні справи: у 1974, 1980 та 1984 роках. Спочатку йому інкримінували «хуліганство» за створення «антирадянських» віршів і «гуморесок» та їх оприлюднення біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Києві й на хвилях Радіо Свобода. Згодом Кунцевича засудили за статтею про «поширення завідомо неправдивих вигадок, що паплюжать радянський державний і суспільний лад»​, зокрема, через те, що під час відбування другого терміну покарання він на одному з концертів зачитав уривок поеми Євгена Євтушенка «Братская ГЕС».

У 1987 році його амністували. Загалом Микола Кунцевич провів близько 12 років у радянських тюрмах.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]