До кінця 2020 року половина складу судів буде вакантною, а розгляд справ у судах у середньому триває два роки - ВРП

|
Версия для печатиВерсия для печати

До кінця року дефіцит кадрів у судовій системі може сягнути 3000 суддів, що становить половину всього судового корпусу. Оскільки Вища кваліфікаційна комісія суддів припинила функціонувати 7 листопада 2019, процеси відбору, відрядження, переведення, кваліфікаційного оцінювання суддів зупинено.

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

«У разі формування нового складу ВККСУ в листопаді поточного року дефіцит кадрів у судах буде становити не менш ніж 3000 чоловік, майже половину всіх суддів України. У середньому розгляд справ в судах може тривати два роки», - повідомляє пресслужба.

Там наголошують, що на конкурс у ВККС офіційно представлені документи від 189 кандидатів. Але конкурсна комісія сформована лише наполовину. Міжнародні організації, які мали делегувати трьох експертів, досі утримуються від подання своїх кандидатур. (Як визначено законом, експертів можуть подати міжнародні організації, з якими Україна співпрацює у сфері протидії корупції на підставі міжнародних договорів. Йдеться про організації, які брали участь у формуванні Громадської ради міжнародних експертів під час конкурсу у Вищий антикорупційний суд. Тоді перелік організацій надавало Міністерство закордонних справ).

Також у ВРП нагадали, що термін подання кандидатур від міжнародників продовжено рішенням Вищої ради правосуддя до 10 березня. «Під час зустрічі з членами Міжнародної консультативної ради ми почули позицію про те, що відсутність чіткого регулювання в законі є причиною того, що європейські організації тримають паузу. В цьому контексті важливо згадати, що критика закону з боку європейських партнерів розпочалася зі спільної заяви посольств Канади і Європейського Союзу. В цій заяві вони вказували на те, що коло експертів має бути визначено ширше, а терміни залучення міжнародних експертів мають бути подовжені», - зазначив заступник голови ВРП Олексій Маловацький.

Зараз закон перебуває на розгляді в Конституційному Суді, і конкурсна процедура може бути розблокована після того, як буде прийнято рішення КСУ.

«Оскільки Закон № 193-IX не оскаржується у частині створення ВККСУ, тобто формування конкурсної комісії та прийняття рішення щодо проведення відбору, ВРП ухвалила відповідне рішення та визначила строки на отримання пропозицій від міжнародних експертів та Ради суддів України, яка надала свої пропозиції», - йдеться в повідомленні ВРП.

Нагадаємо, в листопаді 2019 набули чинності зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів» та про діяльність органів суддівського управління. Відтоді були припинені повноваження ВККС. Новий склад мають сформувати протягом 90 днів. У грудні 2019 Венеціанська комісія надала критичний висновок щодо закону.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]