Дослідження в Іспанії показує, що епідемія COVID-19 не створила там колективного імунітету

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Медичний журнал Lancet оприлюднив результати дослідження в Іспанії, які дають підстави вважати, що принаймні перша хвиля COVID-19 у Європі не наблизила до появи колективного імунітету від нового коронавірусу.

Попри значне ураження Іспанії COVID-19 розрахунки показують, що поширення залишається низьким і очевидно недостатнім для того, щоб забезпечувати колективний імунітет.

Дослідники обрали Іспанію як одну з найбільш уражених європейських країн, і за період від 27 квітня до 11 травня опитували і брали зразки на аналізи у понад 60 тисяч учасників.

Науковці виявили, що лише 5% населення Іспанії може мати в крові антитіла для захисту від нового коронавірусу, зазначає Голос Америки.

Автори доходять висновку, що «попри значне ураження Іспанії COVID-19 розрахунки показують, що поширення залишається низьким і очевидно недостатнім для того, щоб забезпечувати колективний імунітет».

Принцип колективного імунітету полягає у тому, що зараження не може активно поширюватися у громаді, якщо імунна система більшості осіб виробила здатність долати певні хвороботворні мікроорганізми.

Решта суспільств і зокрема вразливі та незахищені власним імунітетом особи опиняться під захистом колективного імунітету, якщо понад 60% (деякі фахівці вважають, що цей поріг має бути 70-90%) населення мають у своїй крові антитіла.

Одним зі способів досягнення колективного імунітету може бути масова імунізація, якщо існуватиме дієва вакцина.

Зараз у різних країнах розробляють та випробовують зразки вакцини від нового коронавірусу, але фахівці застерігають, що цей процес забере ще принаймні кілька місяців і вони не гарантують, що безпечна і дієва вакцина буде обов’язково створена.

“У цій ситуації обов'язковими для контролю епідемії на майбутнє залишаються заходи дистанціювання, а також виявлення та ізоляція нових заражень”, - наголошують дослідники.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

09:01
Російські окупанти за добу 16 разів порушили «тишу», поранений український боєць
08:19
Сьогодні в Україні День пам’яті жертв політичних репресій
20:08
У неділю 16 квітня в Україні буде тепло та переважно сухо, вдень +21..+26°C
19:06
У жителів сіл в 50 км зоні від держкордону немає українського телебачення, люди живуть у «реаліях русского міра»
18:22
Китай вперше успішно доставив зонд на поверхню Марсу
17:25
Дослідникам вдалося виокремити 19 можливих варіантів розвитку подій в Донбасі
16:15
Колишній генеральний прокурор про справу Медведчука: «Ситуація виглядає недостатньо переконливою»
15:45
У «помаранчевій» карантинній зоні перебуває одна область, решта — «жовті»
14:34
Хроніка ООС на 15 травня: за минулу добу втрат немає
13:26
Головного комунальника Володимир-Волинського, який підробив документи по ремонту доріг за 600 тисяч, звільнили від кримінальної відповідальності

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]