Дзвін пам’яті по полеглим за Україіну з 14 жовтня лунатиме 333 рази на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Покрову Україна започаткує скорботну церемонію – щодня поіменно згадувати загиблих воїнів Дзвоном пам’яті в Міноборони.

Як повідомляє Новинарня, на Покрову, 14 жовтня, на території Міністерства оборони України вперше “заговорить” Дзвін пам’яті. Щодня він буде згадувати військових Збройних сил України, які загинули за роки незалежності та є бойовими втратами.

Кожен удар – один загиблий. Тужливий подзвін навіть у гамірному місті чутимуть за кілька кілометрів.

“Це буде кожного дня. І в будні, і в вихідні. І у звичайнісінькі дні, і в найсвятковіші, – пояснює у “Фейсбуці” помічник міністра оборони Юрій Бірюков. – Щодня дзвін згадуватиме загиблих військових за всі роки. 14 жовтня – один, 15 жовтня – п’ять, 16 жовтня – сім, 17 жовтня – п’ять…”.

“Будуть дні, коли плач цього дзвону рватиме нас довгі десятки хвилин – майже 40 хвилин без упину. А будуть щасливі дні, коли він мовчатиме. І ми молитимемось, щоб він завжди мовчав у цей день”.

“Тихих” днів наразі всього 32 на рік. Днів подзвіну – 333.

Дзвін є частиною меморіальної Зали пам’яті загиблих військових, будівництво якої завершується на подвір’ї Міністерства оборони (Київ Повітрофлотський проспект, 6). 

Ідея створення Зали пам’яті належить міністру оборони Степану Полтораку, він підгледів теке під час візиту до Канади у квітні 2017 року.

Канадський Меморіал миру розташований у будівлі парламенту в столиці країни, Оттаві.

Там міністр оборони побачив не просто зал для вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, а “живу” функціональну споруду, де щодня згадують своїх полеглих героїв та проводять офіційні заходи.

“Кожен канадієць має можливість відвідати цю залу та вшанувати загиблих. Таке місце повинно бути й у нас, в Україні”, – сказав генерал армії Полторак після повернення до Києва.

Деякі речі з канадського меморіалу було запозичено для української Зали – наприклад, Книга пам’яті, сторінки якої перегортають щодня, а ще – тепла підлога всередині зали й система міжсезонного обігріву та кондиціонування.

Через кольоровий вітраж у формі знаку ЗСУ – козацького хреста з тризубом, виконаного за технологією відомого американського дизайнера Луїса Тіффані, всередину Зали пам’яті падатиме світло, а стіни споруди будуть своєрідним мартирологом – на табличках викарбують імена загиблих українських воїнів.

Будуть вшановані полеглі не тільки під час війни на Донбасі, а й у миротворчих місіях, наголошує Юрій Бірюков.

За його словами, відлік ведеться з 1992 року, тобто практично з моменту незалежності України.

Буде тут і власне Книга пам’яті – її вже надруковано, 11 жовтня доставлено в МОУ.

Кожного дня вона буде розгорнута на сторінці з певною датою, де зазначено прізвища військових, які загинули цього дня в різні роки.

Наразі в Книзі – 32 чисті розвороти.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]