Дзвін пам’яті по полеглим за Україіну з 14 жовтня лунатиме 333 рази на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Покрову Україна започаткує скорботну церемонію – щодня поіменно згадувати загиблих воїнів Дзвоном пам’яті в Міноборони.

Як повідомляє Новинарня, на Покрову, 14 жовтня, на території Міністерства оборони України вперше “заговорить” Дзвін пам’яті. Щодня він буде згадувати військових Збройних сил України, які загинули за роки незалежності та є бойовими втратами.

Кожен удар – один загиблий. Тужливий подзвін навіть у гамірному місті чутимуть за кілька кілометрів.

“Це буде кожного дня. І в будні, і в вихідні. І у звичайнісінькі дні, і в найсвятковіші, – пояснює у “Фейсбуці” помічник міністра оборони Юрій Бірюков. – Щодня дзвін згадуватиме загиблих військових за всі роки. 14 жовтня – один, 15 жовтня – п’ять, 16 жовтня – сім, 17 жовтня – п’ять…”.

“Будуть дні, коли плач цього дзвону рватиме нас довгі десятки хвилин – майже 40 хвилин без упину. А будуть щасливі дні, коли він мовчатиме. І ми молитимемось, щоб він завжди мовчав у цей день”.

“Тихих” днів наразі всього 32 на рік. Днів подзвіну – 333.

Дзвін є частиною меморіальної Зали пам’яті загиблих військових, будівництво якої завершується на подвір’ї Міністерства оборони (Київ Повітрофлотський проспект, 6). 

Ідея створення Зали пам’яті належить міністру оборони Степану Полтораку, він підгледів теке під час візиту до Канади у квітні 2017 року.

Канадський Меморіал миру розташований у будівлі парламенту в столиці країни, Оттаві.

Там міністр оборони побачив не просто зал для вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, а “живу” функціональну споруду, де щодня згадують своїх полеглих героїв та проводять офіційні заходи.

“Кожен канадієць має можливість відвідати цю залу та вшанувати загиблих. Таке місце повинно бути й у нас, в Україні”, – сказав генерал армії Полторак після повернення до Києва.

Деякі речі з канадського меморіалу було запозичено для української Зали – наприклад, Книга пам’яті, сторінки якої перегортають щодня, а ще – тепла підлога всередині зали й система міжсезонного обігріву та кондиціонування.

Через кольоровий вітраж у формі знаку ЗСУ – козацького хреста з тризубом, виконаного за технологією відомого американського дизайнера Луїса Тіффані, всередину Зали пам’яті падатиме світло, а стіни споруди будуть своєрідним мартирологом – на табличках викарбують імена загиблих українських воїнів.

Будуть вшановані полеглі не тільки під час війни на Донбасі, а й у миротворчих місіях, наголошує Юрій Бірюков.

За його словами, відлік ведеться з 1992 року, тобто практично з моменту незалежності України.

Буде тут і власне Книга пам’яті – її вже надруковано, 11 жовтня доставлено в МОУ.

Кожного дня вона буде розгорнута на сторінці з певною датою, де зазначено прізвища військових, які загинули цього дня в різні роки.

Наразі в Книзі – 32 чисті розвороти.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com