Екс-ректор Одеського медуніверситету розтратив 220 мільйонів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Екс-ректор Одеського національного медичного університету Валерій Запорожан незаконно розпорядився бюджетними коштами в обсязі 220 мільйонів гривень, виділеними на навчання студентів.

Про це заявили у Міністерстві охорони здоров'я, пославшись на акт відомчої перевірки медуніверситету.

"Перевіркою виявлено низку грубих порушень з боку колишнього ректора медуніверситету. Зокрема, Валерій Запорожан витратив на свою кафедру більшість закупівельного бюджету медичного університету - 220 мільйонів гривень. Закуплене на ці кошти обладнання використовувалось не для навчання, а для надання платних медичних послуг", - зазначили в МОЗ.

Зокрема, згідно з результатами перевірки, медичне обладнання (на суму 220 мільйонів гривень із 334 мільйонів 670 тисяч гривень), закуплене для кафедри акушерства та гінекології №1, не задіяно у навчальному процесі, а використовувалось для надання платних медичних послуг у гінекологічному відділенні Багатопрофільного медичного центру.

Крім того, виявлено, що оплата праці у медичному центрі відбувалась за рахунок спеціального фонду, а платних послуг на таку суму не надано, зазначає Укрінформ.

У міністерстві також підкреслили, що ТОВ "Науковий парк "Біометричний інноваційно-технологічний кластер "Бітек", одним із засновників якого є Одеський національний медичний університет, знаходився на території медуніверситету без відповідного договору оренди.

Зазначається, що комісійна перевірка в медуніверситеті тривала з 13 липня по 27 серпня.

Як повідомлялося, 17 липня в.о. глави МОЗ Уляна Супрун звільнила ректора медуніверситету Запорожана за порушення статуту й умов контракту. Натомість суд поновив Запорожана на посаді.

Водночас МОЗ 7 вересня призначило Владлену Дубініну в.о. ректора Одеського медунівеситету, але Окружний адмінсуд Києва 27 вересня визнав незаконним це призначення.

Тим часом Супрун заявляла, що Національний медичний університет ім. Богомольця та Одеський національний медичний університеті є найкорумпованішими серед медичних вишів України.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com