Ексголові КСУ Тупицькому понад 2 місяці не можуть обрати запобіжний захід

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Подільський райсуд Києва 4 серпня не зміг продовжити підготовче засідання у справі колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

До суду не прийшли адвокати обвинуваченого — Костянтин Дорошенко і Олександр Телешецький. Вони передали клопотання, в яких просили визнати причини їх неявки поважними. 4 серпня ці адвокати мають брати участь у засіданні у Вищому антикорупційному суді. 

«Я правом на захист не зловживаю. По закону дозволено мати п’ять адвокатів. У мене два. Без них вважаю неможливим проводити процес… Наскільки мені відомо щодо причин, то там (у ВАКС — ред.) виконуються невідкладні слідчі дії. Підготовче засідання не є невідкладною дією судового процесу», — зазначив Тупицький.

Прокурор Олексій Донський сказав, що, на його думку, надані адвокатами документи не свідчать про поважність їх неявки.

«У клопотанні адвоката Дорошенка взагалі не зазначено, в якій справі він приймає участь у Вищому антикорупційному суді… Дати погоджено було завчасно. Дорошенко пояснює, що в нього виник такий обов’язок у зв’язку з подіями, які відбулися 3 серпня… Знаючи, що призначено засідання він не міг взяти на себе обов’язок щодо захисту іншого клієнта, розуміючи, що це призведе до зриву даного судового засідання», – сказав прокурор.

Обвинувачення клопотало призначити Тупицькому адвоката з Центру безоплатної правової допомоги на окрему процесуальну дію. Мотивували це тим, що судді також треба обрати запобіжний захід – заставу в сумі 45 тисяч 400 грн. «Клопотання про застосування запобіжного заходу розглядається невідкладно, але не пізніше 72 годин. У нашому процесі це вже триває близько 2 місяців», — обурювався Донський.

Обвинувачений Тупицький рішуче заперечував. Він вважає, що прокурор проявляє упередженість у судовому засіданні.

«У кількох засіданнях підготовчих я розумію, що прокурора цікавить тільки запобіжний захід. Він з цього починає, цим закінчує. І знову кожного дня починає і закінчує. Дивно. Підготовче засідання не є вичерпно тільки обрання запобіжного заходу… Воно складається з ряду процесуальних дій, які повинен вирішити суд на стадії підготовки… Ми тільки підійдемо, розпочавши розгляд клопотань, які не розглянуті, але мають важливе значення… коли вони будуть розв’язані, ми підійдемо до цього питання (обрання запобіжного заходу — ред.)… Наперед це поставити — шиворот-навиворот не получиться. Тому що це предвзята позиція прокурора. Прокурор хоче спровокувати сам свій відвід. Над цим потрібно буде подумати, у першу чергу, мені і разом із адвокатами. Я наполягаю на забезпечення права на захист мені… Я заключив договір ми готувалися до справи», — говорив Тупицький.

«Я що не з’являюсь до суду чи порушую щось?! Але прокурору хочеться крові. Я вибачаюсь за вираження. По нетяжкому злочину присутні два прокурора, де один зі злочинів є проступком, по строках давності який закінчився…», — додав обвинувачений.

Також прокурори просили суд звернутися Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури з приводу поведінки адвокатів. Але суддя вирішила не робити цього, кажучи, що такий випадок у цій справі вперше і будуть з’ясовуватися причини неявки захисників.

Судове засідання відклали на 9 вересня. Прокурори були видимо розчаровані і просили суддю призначити більш ранню дату для розгляду справи у розумні строки.

Суддя пропонувала також 30 серпня, але Тупицький протестував, кажучи, що не певний, що його адвокати зможуть. Справу Тупицького розглядає суддя Людмила Казмиренко. Президент Володимир Зеленський призначив її на посаду в грудні минулого року.

До 2019 року Казмиренко працювала помічником судді Рівненського міського суду.

21 липня суд почав підготовче засідання і встиг вислухати виступи учасників. Тупицький та його адвокати говорили, що прокурори порушили процедуру повідомлення про підозру і обвинувальний акт суд має повернути прокурору. 4 серпня планувалося дослідити письмові докази на обґрунтування заявлених клопотань. Далі суд мав вийти до нарадчої кімнати і вирішити, чи можна призначати обвинувальний акт щодо Тупицького до розгляду, чи варто повернути його прокурору.

У кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва справу стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.

Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.

27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.

Вже після скерування справи Тупицького до суду йому повідомили ще одну підозру — в несанкціонованій передачі свого електронного ключа.

За версією слідства, після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020-го, Тупицький передав носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру Конституційного суду і дав вказівку про використовувати ключ від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів. Підпис використовувався і під час перебування Тупицького за кордоном. Всього було підписано понад 200 електронних платіжних документів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]