Експерти з ФРН виміряють радіацію навколо Чорнобильської АЕС

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Німецькі фахівці на запрошення України складуть оновлену карту радіаційних показників в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

Експерти Федерального відомства Німеччини із захисту від радіації хочуть виміряти її нинішній рівень в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС і скласти оновлену карту показників. Про це представники відомства повідомили в п'ятницю, 3 вересня, в Зальцгіттері (федеральна земля Нижня Саксонія), зазначає Deutsche Welle

Це робитиметься на запрошення України за участю співробітників федеральної поліції Німеччини. Протягом наступних двох тижнів інформацію збиратимуть на місці, а також з вертольотів. Враховуватимуть дані про рівень радіації, а також про тип, і концентрацію радіоактивних речовин.

ФРН готова реагувати на радіаційні загрози за кордоном

Федеральне міністерство охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки протягом тривалого часу займалося супроводом робіт щодо усунення загрози з боку "пошкодженого реактора і ядерних матеріалів, які у ньому містяться", зазначив статссекретар у цьому відомстві Йохен Фласбарт (Jochen Flasbarth). За його словами, проведення подібних вимірювальних місій - ще одна складова даних зобов'язань. 

На тлі поступової відмови Німеччини від атомної енергетики країна повинна "швидко, компетентно і цілеспрямовано реагувати на небезпеки, що виникають при використанні енергії атома, особливо - на можливі аварії на АЕС за кордоном", вказав Фласбарт.

 

Аварія 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС є однією з наймасштабніших техногенних катастроф у світі. Внаслідок неї у атмосферу потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Внаслідок цієї трагедії було повністю евакуйоване населення всіх населених пунктів в радіусі 30 кілометрів навколо ЧАЕС, в тому числі й населення Чорнобиля. Радіоактивна хмара пройшла над більшою частиною Європи. Чорнобильська катастрофа вважається однією з найбільших техногенних катастроф у світі за кількістю загиблих та потерпілих, а також за рівнем завданої екологічної шкоди. 

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]