Екстрадиція в Україну Крючкова - привід занервувати Петру Порошенку

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україну повертається розшукуваний Дмитро Крючков, підозрюваний в розкраданні 350 мільйонів гривень Запоріжжяобленерго. Вже призначена дата екстрадиції з Німеччини - на 15 квітня. Це вагомий привід занервувати чинному президенту Петру Порошенку та ще декільком впливовим людям.

Про цеповідомляє журналістка-розслідувачка Наталія Седлецька у Фейсбук.

«По-перше, Ігорю Кононенку, заступнику голови фракції БПП. Протягом президентсва Порошенка його тіньове кураторство сектору державної енергетики не було публічно підтверджене документальними доказами. Але ми отримали та верифікували записи телефонних розмов, в яких Кононенко дає вказівки Крючкову щодо діяльності схеми, та всіляко сприяє її реалізації. Крючков, натомість, звітує, скільки грошей відвозив Кононенку в офіс (20 мільйонів гривень щомісяця)», - повідомляє журналістка.

По-друге, брати Суркіси. З розмов зрозуміло - Крючков був саме їхнім найнятим менеджером, який реалізовував схему з виведення грошей з державних обленерго під чітким керівництвом власників футбольного клубу Динамо. А Кононенко виконував роль "політичного даху". Коли реалізатори схеми натрапляли на якісь перепони у владних органах Суркіс говорив Крючкову "Срочно звони Игорю Витальевичу!!!" (ці та інші унікальні записи розмов опублікувані тут. Тепер за запитом НАБУ німці екстрадують Крючкова в Україну. По прильоту йому мають обрати міру запобіжного заходу (очевидно це мало б бути тримання під вартою, враховуючи що одного разу він вже втік закордон).

Журналістка повідомила, що Крючков надавав програмі «Схеми» письмові коментарі з німецької в'язниці, в яких прямо назвав суми, які платив Ігорю Кононенку, при цьому утримується він свідчень проти Суркісів.

Тривожним фактом є те, що антикорупційний прокурор Назар Холодницький, який здіяснює нагляд за розслідуванням НАБУ - може мати конфлікт інтересів під час встановлення вини самих Суркісів. Як відомо, Холодницький є віце-президентом Федерації футболу України, почесним президентом якої є Григорій Суркіс.

Наталія Седлецька відзначає, що сам Порошенко досі не надав оцінку оприлюдненим фактам щодо участі свого друга та бізнес-партнера у великій афері в сфері державної енергетики. Лише зазначив, що нібито нічого про це не знав.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com