Епідемічний поріг на ГРИП та ГРВІ в Україні перевищено на 16,8%

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними рутинного епіднагляду інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 665,2 на 100 тисяч населення, що на 16,8 % більше епідемічного порогу по Україні, поріг перевищено в Вінницькій, Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях.

 

Про це йдеться в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ.  

На звітному тижні зареєстровано два летальні випадки серед дітей до 17 років від грипу та риновірусної інфекції, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР).

 За даними дозорного епіднагляду спостерігається збільшення кількості пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку гострої респіраторної інфекції (далі – випадок ГРІ) та пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку тяжкої гострої респіраторної інфекції (далі – випадок ТГРІ).

На звітному тижні при дослідженні зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип методом ПЛР із недозорних джерел в 46,0 % отримані позитивні результати, із дозорних джерел – в 43,2 %. Серед позитивних результатів в  дозорних і недозорних джерелах домінує вірус грипу типу В.

 

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 181 081 особа, що становить 0,5 % від загальної кількості населення країни, та забезпечує лише індивідуальний захист і є недостатнім для створення колективного імунітету. При цьому з 12,5 млн. осіб груп медичного та епідемічного ризику вакциновано близько 165 тисяч осіб.

Госпіталізовано 3,0 % осіб від загальної кількості захворілих, що залишається на рівні минулого тижня. Найбільше госпіталізовано дітей віком 0 – 4 роки, найменше – осіб старше 65 років (показник 137,9 на 100 тисяч населення проти 3,2 відповідно).

На звітному тижні зареєстровано два летальні випадки від грипу та ГРВІ серед двох дітей віком до 7 років, методом ПЛР визначено РНК риновірусу та вірусу грипу типу В. Однією з причин летальних випадків могло стати пізнє звернення за медичною допомогою.

 

За звітний тиждень при дослідженні зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип методом ПЛР із недозорних джерел, що не беруть участі в дозорному епіднагляді, в 74 випадках визначено РНК вірусів грипу з домінуванням типу В .

Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке викликається вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу:

  • висока температура, яка тримається мінімум 5 днів

  • лихоманка

  • головний біль

  • ломота в м’язах та суглобах

  • загальна слабкість

  • втрата апетиту; можливо, нудота

  • кашель, що може тривати 2 тижні і більше

  • нежить

Симптоми грипу починаються раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.
При перших симптомах звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Профілактика грипу:
Щорічне щеплення від грипу – це найкращий спосіб:

  • зменшити ризик захворіти на грип

  • зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації і смерті

Останні новини щодо захворюваності на грип в Європі: http://flunewseurope.org

Рекомендації МОЗ щодо застосування груп препаратів при ГРВІ: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20161125_b.html 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]