Евакуйовані з Китаю у Нові Санжари підписали документ про заборону спілкування зі ЗМІ (ДОКУМЕНТ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Люди, які перебувають на обсервації в Нових Санжарах, підписували документ, який, крім іншого, забороняє спілкуватися з журналістами. Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька повідомила, що цей документ був схвалений урядом,.

Про це повідомляє Слідство.Інфо.

У тексті угоди є вказівка виключити "будь-які контакти із засобами масової інформації". Одна з евакуйованих повідомила, що папери вони підписували ще до вильоту з Уханя.

"Цей документ - ніби як наш квиток на літак", - пояснила вона.

Він називається "Добровільна згода особи на проведення протиепідемічних і профілактичних заходів". Окрім вказівок повідомляти лікарям про погіршення самопочуття і дотримуватися режиму перебування в обсервації, там є пункт про виключення спілкування з представниками медіа.

"Зобов'язуюся дотримуватися режиму перебування в обсерваторі, в тому числі негайно повідомляти лікаря про будь-яке погіршення самопочуття, виключити прямі контакти з іншими особами, а також будь-які контакти із засобами масової інформації", - йдеться в документі.

Фото: Слідство.Інфо

Скалецька зазначила, що цей документ був схвалений урядовим оперативним штабом.

"Ми планували і прописували його в "згоді" тільки з міркувань безпеки, оскільки вважали, що під час масових стрімів, скайп-інтерв'ю може бути також ненавмисно трансльована інформація про безпеку (розміщення охорони, периметр)", - пояснив керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

Юрист Віталій Коломієць, коментуючи цю заборону, зазначив, що це обмежує конституційні права на поширення інформації. Однак, за його словами, цей документ має невизначений правовий характер і виглядає як роз'яснення або "страшилка".

Медійна юристка Єлизавета Алексіюк повідомила, що в законодавстві немає можливості заборонити контакти з медіа в таких ситуаціях. Керівник Гельсінської групи з прав людини Олександр Павліченко повідомив, що в тексті не зазначено санкцій в разі порушення угоди, тому підписання такого документа означає добровільну згоду.

Нагадаємо, в ніч на 20 лютого місцеві жителі протестували через розміщення евакуйованих громадян. Правоохоронці очистили дорогу до санаторію від мітингувальників, але вони не припинили перешкоджати їм. Сутички тривали, автобуси з евакуйованими закидали камінням. У результаті поліція затримала 24 учасників протесту, але вранці відпустила всіх, крім одного чоловіка. Його затримали на 72 години.

Протягом заворушень у Нових Санжарах постраждали дев'ять поліцейських і цивільний. Поліція відкрила два кримінальні провадження за фактом заворушень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com