Французькі експерти вимагають допуску на комбінат «Маяк» для розслідування викиду рутенію

|
Версия для печатиВерсия для печати

Французька Комісія незалежних досліджень та інформації про радіоактивність (CRIIRAD) вимагає від російських властей відкрити для доступу міжнародних експертів територію поблизу комбінату «Маяк» в Челябінській області для розслідування викиду рутенію.

Про це пише «Новая газета».

У CRIIRAD вважають пріоритетною версію про те, що у вересні-жовтні 2017 року рутеній прийшов до Європи з Челябінської області. 2 лютого газета Le Figaro повідомила, що викид міг бути пов\’язаний з виконанням замовлення з виробництва радіоактивного церію-144 для французького Комісаріату з атомної та альтернативної енергії (CEA) і італійського Національного інституту ядерної фізики (INFN).

«Маяк» єдиний подав заявку на участь в цьому тендері, однак в грудні відмовився від неї, повідомивши про технічну неможливість виконати умови завдання.

У доповіді CRIIRAD відзначається, що російська влада не дозволяє незалежним експертам наближатися до передбачуваного місця аварії, посилаючись на те, що самі все перевірили і нічого підозрілого не виявили.

При цьому виміри, вироблені на прохання CRIIRAD місцевими жителями та французькими журналістами 12 грудня в 15,5 км від «Маяка», показали рівень рутенію-106 значно вище даних, опублікованих Росгідрометом. Провести незалежні виміри в безпосередній близькості від комбінату необхідно, так як при подібних аваріях основна доза ізотопів випадає «на прилеглі території, відзначають в CRIIRAD.

З 26 вересня по 1 жовтня було зафіксовано «екстремально високе забруднення» повітря частками рутенію-106 на уральських станціях моніторингу, говорилося в опублікованому в листопаді повідомленні Росгідромету. Зокрема, на станції в селі Аргаяш в 30 кілометрах від «Маяка» перевищення в порівнянні з фоновим значенням склало 986 ​​раз.

21 листопада Greenpeace звернувся в Генпрокуратуру РФ і «Росатом» з вимогою розслідувати можливу подію, яка призвела до потрапляння в атмосферу радіоактивного ізотопу.

У прес-службі «Маяка» заявили, що забруднення не пов\’язане з діяльністю комбінату.

8 грудня «Росатомі» заявили, що джерело ізотопу рутеній-106 міг перебувати на борту штучного супутника, який згорів у атмосфері. Порушень в роботі системи радіаційного моніторингу «Маяка» не виявлено.

У Greenpeace звітом комісії Росатому не задовольнилися.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]