Gazeta Wyborcza з’ясувала, що очільники Конституційного трибуналу були аґентами спецслужб РП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова і віце-голова Конституційного трибуналу були аґентами спецслужб РП.

Про це стверджує Gazeta Wyborcza, кореспонденти котрої провели відповідне розслідування, пише zbruc.eu.

Журналіст Войцех Чухновський (Wojciech Czuchnowski) описав на шпальтах Gazety Wyborczej, як чинний заступник голови Конституційного трибуналу Маріуш Мушиньський рухався кар’єрною драбиною в Міністерстві внутрішніх справ та Службі безпеки.

За даними газети, випускник правничого факультету Торуньського університету Мушиньський 1993 року був прийнятий на роботу в Управління охорони держави (УОД) й отримав псевдо Badeński. Він пройшов відповідний вишкіл у розвідшколі, який завершив 1994 року. Далі рік працював у центральному офісі УОД у Варшаві.

1995 року Мушиньського відрядили з місією до Берліна, де він офіційно працював як керівник правничого відділу консульства, "вів" радника посольства Анджея Пшилембського, завербованого на сексота в 1979 році з псевдом Вольфґанґ ("Виборча" посилається на документи IPN) і "пробудженого"  на початку 1990-х. Проте в 2002 році за наполяганням влади ФРН (за спробу вербунку високопоставленого чиновника) йому довелося забратися з Німеччини протягом 24-х годин.

Видання припускає, що, саме перебуваючи в Берліні, Мушиньський завербував дружину Анджея Пшилембського Юлію Пшилембську (Julia Przyłębska) – майбутню голову Конституційного трибуналу Польщі. «Зібрані дані з великою ймовірністю вказують на те, що Мушиньський, нині віце-голова КТ, з середини 90-х років як офіцер спецслужб ”веде” чинну голову КТ Юлію Пшилембську. Вони познайомилися у консульстві в Берліні й упродовж багатьох років підтримували стосунки, характер яких міг бути пов'язаний з роботою Мушиньського на спецслужби», – подає Gazeta Wyborcza.

Автор статті припускає, що Мушиньський як резидент польських спецслужб в Берліні подав заявку до вищої інстанції на перекваліфікацію Пшилембської на «персональне джерело інформації», а потім надав їй псевдо та став її офіцером-наставником.

Виходячи з цього Gazeta Wyborcza висуває гіпотезу, що «Конституційним трибуналом керують люди спецслужб, а процес зміни влади в ньому міг відбуватися під контролем цих служб».

«Аргумент»


На фото: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]