Gazeta Wyborcza з’ясувала, що очільники Конституційного трибуналу були аґентами спецслужб РП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова і віце-голова Конституційного трибуналу були аґентами спецслужб РП.

Про це стверджує Gazeta Wyborcza, кореспонденти котрої провели відповідне розслідування, пише zbruc.eu.

Журналіст Войцех Чухновський (Wojciech Czuchnowski) описав на шпальтах Gazety Wyborczej, як чинний заступник голови Конституційного трибуналу Маріуш Мушиньський рухався кар’єрною драбиною в Міністерстві внутрішніх справ та Службі безпеки.

За даними газети, випускник правничого факультету Торуньського університету Мушиньський 1993 року був прийнятий на роботу в Управління охорони держави (УОД) й отримав псевдо Badeński. Він пройшов відповідний вишкіл у розвідшколі, який завершив 1994 року. Далі рік працював у центральному офісі УОД у Варшаві.

1995 року Мушиньського відрядили з місією до Берліна, де він офіційно працював як керівник правничого відділу консульства, "вів" радника посольства Анджея Пшилембського, завербованого на сексота в 1979 році з псевдом Вольфґанґ ("Виборча" посилається на документи IPN) і "пробудженого"  на початку 1990-х. Проте в 2002 році за наполяганням влади ФРН (за спробу вербунку високопоставленого чиновника) йому довелося забратися з Німеччини протягом 24-х годин.

Видання припускає, що, саме перебуваючи в Берліні, Мушиньський завербував дружину Анджея Пшилембського Юлію Пшилембську (Julia Przyłębska) – майбутню голову Конституційного трибуналу Польщі. «Зібрані дані з великою ймовірністю вказують на те, що Мушиньський, нині віце-голова КТ, з середини 90-х років як офіцер спецслужб ”веде” чинну голову КТ Юлію Пшилембську. Вони познайомилися у консульстві в Берліні й упродовж багатьох років підтримували стосунки, характер яких міг бути пов'язаний з роботою Мушиньського на спецслужби», – подає Gazeta Wyborcza.

Автор статті припускає, що Мушиньський як резидент польських спецслужб в Берліні подав заявку до вищої інстанції на перекваліфікацію Пшилембської на «персональне джерело інформації», а потім надав їй псевдо та став її офіцером-наставником.

Виходячи з цього Gazeta Wyborcza висуває гіпотезу, що «Конституційним трибуналом керують люди спецслужб, а процес зміни влади в ньому міг відбуватися під контролем цих служб».

«Аргумент»


На фото: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть