Генпрокуратура намагається підірвати підтримку Тимошенко на Заході, звинувачуючи її у вбивстві

|
Версия для печатиВерсия для печати

Впливові західні видання вважають, що відкриття Генеральною прокуратурою України нових кримінальних справ проти Юлії Тимошенко, особливо щодо підозр в організації вбивства донецького бізнесмена Євгена Щербаня, мають на меті «підірвати підтримку Тимошенко Заходом».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Оглядаючи західні видання, Радіо Свобода наводить акцентує увагу на наступному.

«Інтернешнел Гералд Трібюн» друкує статтю дослідника Бруклінського інституту США, колишнього американського посла в Україні Стівена Пайфера, в якій екс-дипломат попереджає, що нинішній Президент України Віктор Янукович, розуміючи весь ризик ізоляції його держави у світі внаслідок ним же впроваджуваної політики, продовжує йти цим небезпечним шляхом.

«Руйнування зв’язків України зі Заходом, імовірно, підштовхує Москву до того, щоб сильніше тиснути на Київ», – вважає Стівен Пайфер. Він також наголошує, що, «таким чином, якщо Янукович буде дотримуватися вибраного курсу й надалі, то його репресії всередині держави можуть поставити Україну у становище, у якому вона якраз не бажає залишатися – вона стане сірою зоною між Європою і Росією».

Пайфер також зауважує, що не таке важливе вже й імовірне небажання Януковича йти цим шляхом далі, бо «він тягне Україну у ту прикордонну нішу, якої держава так довго намагалася уникнути».

Намагання Генпрокуратури України розслідувати нібито причетність Юлії Тимошенко до організації вбивства бізнесмена підвищує рівень напруженості у конфронтації влади Києва зі США та Європою, де бачать нові звинувачення на адресу лідера української опозиції як «політично мотивовані». Так  пише у понеділок «Волл Стріт Джорнал». Такі міркування викликає нова заява заступника Генпрокурора Рената Кузьміна про необхідність розслідування причетності Юлії Тимошенко до замовлення вбивства у 1996 році на донецькому летовищі депутата парламенту і бізнесмена Євгена Щербаня. Газета зауважує з посиланнями на аналітиків, що «влада в Києві продовжує накопичувати нові звинувачення проти Тимошенко з метою підірвати її підтримку Заходом».

Австрійська «Дер Штандард» цитує заступника Генпрокурора України Рената Кузьміна, який заявляє журналістам у Києві, що «ми маємо протокол допиту в США свідка, котрий заявляє, що вбивство Євгена Щербаня оплачувалося грошима з рахунків Павла Лазаренка і Юлії Тимошенко…» Т«ому ми мусимо перевірити ці факти», – каже Кузьмін. Речники з табору Тимошенко не лише обурюються такими спробам Генпрокуратури, а й наголошують, що сам Лазаренко заперечував будь-яку причетність до цього вбивства перед американським правосуддям.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]