Глава МВС Естонії запропонував скасувати безвіз для України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельма доручив юристам вивчити можливість скасування безвізового режиму для громадян України зважаючи на посилення міграційного потоку.

Про це повідомляється на информпорталі Консервативної народної партії (EKRE), яку очолює Хельма, зазначає Укрінформ.

«Через наше географічне положення та історичну спадщину міграційний тиск зі сходу стає дедалі більш і більш цілеспрямованим, особливо у випадку з Україною. Ми повинні ставитися до цього дуже серйозно, і я вже попросив юристів трохи заглибитися в це питання - чи можемо ми в односторонньому порядку скасувати безвізовий режим з Україною», - сказав Хельма.

Він планує вийти з відповідному ініціативою до парламенту вже нинішньої осені.

Хельма додав, що він також працює над скасуванням імміграційних пільг та зміною існуючих правил роботи зі структурами, що запрошують на роботу тимчасових працівників.

На думку Хельма, в Естонію приїжджають «не стільки українців, скільки ... гомо совєтікус».

Втім, глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу розкритикував ініціативу Хельма.

«Одностороннє скасування короткострокового безвізового режиму для громадян України з боку Естонії нерозумне і юридично неможливе. Крім виконання Україною об'єктивних умов, це рішення було чітким політичним кроком Євросоюзу, і відмова від нього не відповідає нашим інтересам підтримки інтеграції України в Євросоюз», - заявив він.

Рейнсалу також нагадав, що для роботи в Естонії громадянам України потрібно мати робочу візу, і більшість з них її мають. А ось запобіганням окремих зловживань, пов'язаних з візовими порушеннями, повинна займатися поліція, і тут треба навести порядок, підкреслив міністр закордонних справ.

Віце-голова комісії з іноземних справ Рійгікогу (Парламенту Естонії) Марко Міхкельсон також украй негативно висловився про ідею Хельма, адже вважає, що «від системи безвізових відносин Естонія завжди більше виграє, ніж втрачає». І Україна при цьому не є проблемою незаконної імміграції.

«Не будемо забувати, що Україна і за нас бореться проти російської агресії. За останні 24 години на фронті було поранено шість українських солдатів», - резюмував Міхкельсон.

Як повідомлялося, 6 квітня 2017 року Європейський парламент 521 голосом підтримав надання безвізового режиму Україні, а 26 квітня посли держав-членів Європейського Союзу підтримали рішення Європарламенту.

11 червня 2017 року безвізовий режим для українців почав працювати. З початку введення безвізового режиму понад 2,5 млн громадян України скористалися спрощеним порядком поїздок у Європу.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com