Глобальне потепління допомогло знайти стріли стародавніх мисливців в Норвегії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Археологи виявили «скарбницю» стародавніх артефактів в крижаній плямі, що тане, в Норвегії. Всього їм вдалося знайти 68 стріл та інших предметів, які залишилися після давнього полювання на оленів.

Про це повідомляє повідомляє Science Alert.

Найдавніші знахідки датуються періодом близько шести тисяч років тому. Вони включають в себе кістки і роги північних оленів, а також палиці, якими оленів заганяли в місця, де на них легше полювати.

Подібні знахідки стають все частішими в міру того, як з ростом глобальної температури тане лід. Майбутнє планети стає більш невизначеним, але її минуле виходить назовні.

«Це місце в льодах, де було найбільше стріл, причому з великим відривом. Провести тут польові дослідження і знайти всі стріли було неймовірним досвідом, мрією археолога», - пише археолог Ларс Пилє з Департаменту культурної спадщини Ради графства Іннландет в Норвегії.

Важливість знахідки була настільки великою, що вчені тримали місце розкопок - крижану пляму Лангфонна в горах Йотунхейма - в секреті, поки не витягли всі артефакти. Знахідки датуються періодом від кам'яної доби до середньовіччя. Більшість артефактів належать пізньому неоліту (2400-1750 роки до нашої ери) і пізньій залізній добі (550-1050 роки нашої ери).

Під час проведення розкопок вчені повинні брати до уваги важливі чинники, такі як рух талої води і вітру. Ймовірно, більшість артефактів були взяті з цього регіону. Інші ж, навпаки, все ще залишаються замороженими.

Те, яким чином були зламані деякі стріли, свідчить про те, що лід рухався частіше, ніж вважалося до цього. Крижана пляма Лангфонна на даний момент на дві третини менша, ніж була 20 років тому. Зараз кригою покрито всього 10% поверхні, яка, як вважається, була скута кригою за часів залізного віку.

Фото: Science Alert

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com